ПОДВАЛА И ИЗДАЈА! Ево ко је крив што је усред "Србије" пуштена химна лажне државе Косово (ВИДЕО)

Марко Паунић
Марко Паунић

04. 09. 2024. у 10:49

Председник Џудо савеза Републике Српске Живко Милијаш изјавио је данас да је интонирање химне и истицање заставе самопроглашеног Косова на Балканском сениорском првенству у џуду у Источном Сарајеву пропуст старог руководства Савеза које се, тврди, и даље лажно представља, као и техничког организатора првенства - џудо клуба Фамос из Источне Илиџе.

ПОДВАЛА И ИЗДАЈА! Ево ко је крив што је усред Србије пуштена химна лажне државе Косово (ВИДЕО)

Фото: Твитер

Милијаш је за РТРС рекао да џудисти са тзв. Косова имају право да се такмиче, али не под заставом и химном јер БиХ није признала самопроглашену косовску независност. Истиче да је организатор требао да се консултује са властима у Српској о овом питању, како не би дошло до пропуста.

Секретар Џудо савеза Српске Дејан Ћуп рекао је да је Балканско сениорско првенство велико такмичење и да је требало да буде боље организовано.

И Ћуп је истакао да такмичари са тзв. Косова имају право да учествују, али без заставе и химне. Указао је да овај пропуст не би требало да се користи за политичке обрачуне и да се баца сенка на поменути спортски догађај.

Дводневно Балканско сениорско првенство у џуду у Источном Сарајеву у дворани "Србија", на којем је интонирана химна и истакнута застава самопроглашеног Косова, а којем су присуствовали и представници власти Источног Сарајева, града покровитеља, послужило је представницима опозиције за жестоке критике и оптужбе, подсећа РТРС.

БОНУС ВИДЕО: НЕВИЂЕНИ СНИМАК СА ДОЧЕКА ОЛИМПИЈАЦА: Ово ће одушевити све Србе!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена