ОДИГРАН БРЗОПОТЕЗНИ ТУРНИР: У Параћину наступило 107 шахиста

Зорана Рашић
Зорана Рашић

10. 07. 2024. у 15:41

ОДРЖАНА је и друга пратећа манифестација у оквиру 17. Међународног шаховског фестивала - Отворени брзопотезни турнир “Параћин 2024” .

ОДИГРАН БРЗОПОТЕЗНИ ТУРНИР: У Параћину наступило 107 шахиста

Фото: Извор Фејсбук/Саша Јевтић

Фигурама се надметало 107 играча из 24 шаховске федерације, а међу њима шест  велемајстора и седам интернационалних мајстора.

Прво место, са 9,5 поена из 11 партија, освојио је ГМ Вичеслав Тиличев који наступа под заставом Србије.

Друга позиција, како је објавио директор фестивала Саша Јевтић, припала је „чуду од детета“, деветогодишњем Роману Шогџијеву из Русије (девет поена), док је треће место припало Александру Фјеру.

Поред 10 редовних награда, додељене су и специјалне, а награде је уручивала Тања Стојковић, председница ОШК “Параћин”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис