КО ЋЕ САДА ДА ПЛАТИ? Немци неправедно суспендовали Србина, он доказао да је невин
НИКОЛА Портнер је невин! Ко ће сада платити за сраман потез немачке рукометне федерације да суспендује Србина, који наступа за Швајцарску?
Foto: Profimedia
Наиме, чувар мреже немачког шампиона Магдебурга Никола Портнер од наредне сезоне ће опет стајати на голу јер му је укинута суспензија због допинга и позитивног налаза на оба теста.
Освајач две Лиге шампиона са Монпељеом 2018. и Магдебургом 2023. године је “пао” због метамфетамина. Бундеслига је саопштила да су количине овог супстанце у организму искусног голмана биле мале, па је вероватно дошло услед случајне контаминације.
- Животни пут и навике спортисте, а то су потврдили и многи људи који су га познавали, наводи на то да намерно конзумирање допинг супстанце изгледа мало вероватно - саопштила је рукометна Бундеслига.
У његову одбрану свеодочио је саиграч, Норвежанин Кристијан О’Саливен који му је добар пријатељ.
- Одлуком Бундеслиге је потврђено да је наша процена била тачна у случају Никола Портнера. Драго нам је да можемо да почнемо нову сезону с нашим голманским тандемом Портнером и Ернандезом - рекао је генерални директор шампиона Европе из 2023. године Марк Хенрик Смит.
Иначе Никола Портнер је рођен у Швајцарској, а његов отац Златко Портнер рођен је у Хртковцима код Шапца и био је део култног тима Металопластике који је доминирао у Европи осамдесетих година. Потом је играо за Барселону, а онда је отишао у Швајцарску где је и остао и где му се родио син Никола.
БОНУС ВИДЕО: СРПСКИ ШОУ: Ево шта су навијачи Србије певали лепој Немици
Препоручујемо
КАО ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА! Легендарни репрезентативац Србије завршио каријеру
13. 06. 2024. у 13:47
СРБИЈА ОСТАЛА БЕЗ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Ево ко је добио специјалну позивницу
23. 05. 2024. у 17:22
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)