МАКС ЛУПИО ШЕСТУ "РЕЦКУ": Бројна узбуђења на Великој награди Канаде, али Ферштапен је опет најбољи
ОБРТИ, киша, суво, два изласка возила безбедности, а на крају уобичајни победник – Макс Ферштапен.
ФОТО: Танјуг/АП
Узбиљива ВН Канаде донела је не само борбу на стази, већ је због непредивдих временских прилика велику улогу имала и стратегија, као и прави тајминг преласка на праве пнеуматике. У тој игри све коцкице су склопиле у правом моменту да возач Ред Була забележи већ шесту победу у само девет рунди овогодишњег шампионата Формуле 1.
Друга позиција припала је Ланду Норису, а Џорџ Расел комплетирао је места на подијуму.
- Била је луда трка, доста тога се дешавало. Доносили смо праве одлуке у право време, били смо мирни, нисмо паничили и то нам се исплатило. Имали смо среће са тајмингом изласка возила безбедности. Овакве трке су вам потребне са времена на време, уживао сам – са задовољством је констатовао Макс.
Колико је трка била изазовна говори податак да је било чак пет одустајања, два Вилијамса (Сарџент, Албон), оба Ферарија (Леклер и Саинц), и други пилот Ред Була Серхио Перез.
Возачи: Ферштапен 194, Леклер 138, Норис 131 поен. Тимови: Ред Бул 301, Ферари 252, Мекларен 212 бодова.
Препоручујемо
ЗВЕЗДИ СЕ ОВО НЕЋЕ СВИДЕТИ: Најновије вести из АБА лиге нису повољне по црвено-беле
31. 01. 2026. у 19:41
СРБИН СЕ РАЗГОРОПАСИО У ИТАЛИЈИ: Ево шта је Немања Матић урадио у Серији А (ВИДЕО)
31. 01. 2026. у 19:16
ПОКАЗУЈЕ СВОЈ РАСКОШНИ ТАЛЕНАТ: Други пик са прошлогодишњег драфта би могао бити звезда тима у будућности!
ОЧЕКУЈЕМО добро издање Алекса Сара на вечерашњем сусрету Визардса и Лејкерса који укрштају копља у Вашингтону сат времена после поноћи.
30. 01. 2026. у 12:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026, ФИНАЛЕ: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
31. 01. 2026. у 15:23
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)