МАРКЕЗ ОПЕТ КАНДИДАТ ЗА ПЕХАР: Шпанац има велике амбиције уочи Велике награде Италије

С.Рајић

30. 05. 2024. у 22:05

ПРОБУЂЕНИ Марк Маркез ситним корацима опет се успиње ка врху Мотогп првенства. Осмоструки шампион, сада возач сателтиског тима Дукатија на прошлогодишњој верзији мотора италијанске екипе показује умеће као пре тешке повреде лакта 2020. године. У конкуреницији Хорхеа Мартина и двоструког шампиона Франческа Бањаје, пред трку у Муђелу сви се питају да ли трка у двоје може да добије и трећег члана.

МАРКЕЗ ОПЕТ КАНДИДАТ ЗА ПЕХАР: Шпанац има велике амбиције уочи Велике награде Италије

Foto: Profimedia

Некадашњи ас Хонде, заостаје само два поена за Бањајом, а 41 иза Мартина.

- Наравно да смо једни од кандидата. Што да не? Трећи смо у шампионату, после шест трка. То је наша реална позиција, јер су двојица момака бржа - признаје Маркез.

Да би Шпанац, наставио да притиска "титане" зна на чему је потребно да поради.

- Желим да се борим са њима, али темпо у квалификацијама.. на томе морам да порадим. Мучио сам се у пред сезони, али још увек рада је пред нама. Ако би стартовали у првом или другом реду то би била скроз друкчија трка. Када започињете са нижих позиција, компромитовани сте стратегијом. Засад, успевамо да се извучемо из неугоних ситуација, али је ризик превелики - закључује Маркез.

Иначе, пред ВН Италије, већ је кренуло да активно спекулише о будућности највећих возача. Зна се да Бањаја има дугорочан уговор са Дукатијем. Међутим, према писању "Газете", Мартин који се сада налази у Прамаку сателитском тиму Дукатија врло близу "шаре" за фабричку екипу. Како наводи тиражни лист, у италијанској екипи свесни су да не смеју да изгубе сјајног возача, а успут би формирали дрим тим.

Исто тако, Маркез је одбацио сваку могућност да пређе у Прамак као замену за свог земљака.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!

КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!

Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.

10. 12. 2025. у 07:40

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.

09. 12. 2025. у 20:50

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?