ПРВАК СРБИЈЕ ТОРПЕДОВАО СПЛИЋАНЕ: Ватерполисти Новог Београда на старту друге фазе Лиге шампиона преслишали Јадран са 15:11

С. К.

08. 03. 2024. у 21:33

МОЋНО од старта. Ватерполисти Новог Београда су у првом колу четвртфиналне групе А Лиге шампиона на свом базену торпедовали сплитски Јадран са 15:11 (5:1, 3:1, 3:5, 4:4).Пулени Живка Гоцића у другом колу, 19. априла играју против Марсеја

Наш шампион доминирао је у првом полувремену. После Фатовићевог гола за 1:0, Филиповић и другови спустили су „водену завесу“,сигурни Добожано лопту из мреже није вадио скоро 15 минута, у нападу су били веома убојити, па су крајем друге четвртине стекли недостижних 7:1. У наставку су мало смањили гас, али ниједног тренутка хрватском прваку нису дозоволили да се примакне на минус три. У нападу је био нарочито расположен Шпанац Алваро Гранадос, који је шест пута матирао Анића.

У наставку су Новобеограђани одржавали предност од четири до шест голова (11:5) разлике, а гости су, ипак, успели да избегну још тежи пораз.

НОВИ БЕОГРАД - ЈАДРАН СТ 15:11

БАЗЕН: „Влахо Орлић“. Гледалаца: 500. Судије: Гомез (Шпанија) и Кун (Мађарска). Играч више: Нови Београд 9 (3), Јадран СТ 15 (5). Петерци: Нови Београд 1 (0).

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов (11 одбрана), Мартиновић 2, Скумпакис, Гранадос 6, Ћук 1, Пијетловић, Драшовић 1, Јакшић, Перковић, Филиповић 2, Вучинић 1, Влахопулос 2, Глушац.

ЈАДРАН СТ: Анић (14 одбрана), Радан, Маринић Крагић, Биљака 1, Бутић 2, Пејковић, Букић 1, Харков 3, Радовић 1, Врлић 1, Фатовић 2, Дужевић, Марцелић.

Четвртине: 5:1, 3:1, 3:5, 4:4.

Распоред

ПРВО коло друге фазе Лиге шампиона – група А: Нови Београд – Јадран СТ 15:11, Про Реко – Марсељ 15:8. Група Б, субота: Барселонета – Бреша (12.30), Ференцварош – Олимпијакос (20.30).