"ДАЛЕКО ЈЕ ОВО ОД ОНОГ ШТО СМО ХТЕЛИ!" Ватерполисти Србије иду на Олимпијске игре у Париз, али горак укус остаје после Светског првенства
„ДЕЛФИНИ“ се сутра враћају у Београд као шести на свету. Ватерполисти у борби за пето место нису имали решење против веома неугодне Грчке – 11:15 (2:5, 3:3, 4:2, 2:5). Био је то трећи узастопни пораз на великим такмичењима од Хелена. Ипак, изабраници Уроша Стевановић су остварили најважнији циљ - пласман на Олимпијске игре, а до Париза морају да исправе грешке, које су их у Катару коштале борбе за медаљу.
милош вукадиновић
- Завршили смо на шестом месту, што је далеко од онога што смо желели. Ипак, остварили смо најважнији задатак, квалификовали смо се на Олимпијске игре. Гледамо само напред, битно је оно што нас чека на лето, а то је Париз – истакао је за сајт ВСС Страхиња Рашовић.
Одавно Грци не леже Србима. Нарочито после Олимпијских игра у Токију, у којем су „делфини“ освојили своју последњу медаљу, златну на великим такмичењима. Хелени су надиграли Србе у полуфиналу СП 2023. у Фукуоки, потом у разигравању за пласман од 5. до 8. места на ЕП 2024. у Загребу и сада у Дохи. И једино су Грци надиграли наше на овом шампионату.
Поново су се Никола Јакшић и другови, као у четвртфиналу против Хрватске, мучили са играчем више. Реализација је опет била слаба, а боли и што је неколико пута олако поклоњена лопта ривалу. Наша одбрана није имала решење ни са грчким шутерима, који су погађали са дистанце, а бекове је надиграо и центар Какарис.
Ипак, и поред свих проблема „делфини“ су имали прилику да преокрену резултат. У последњој четвртини изборили су играча више код 9:10 и када се очекивао стрпљив напад за 10:10, наши су погрешили, буквално поклонили лопту Грцима, који су из контре преко Влахоплуса вратили мирноћу у својим редовима – 9:11. Тај кикс као да је деморалисао „делфине“, а разгоропадио Грке па су брзо отишли на плус три. Наду је на тренутак вратио Драшовић за 10:12, да би убрзо Грци стекли недостижних 14:10.
Наши су повели само на почетку голом Петра Јакшића. Грци су преокренули на 2:1, да би Мандић поравнао на 2:2. После тога уследио је пад у игри наше екипе, одбрана је била поразна, Грци разиграни и неумољиви и длан од длан било је 6:2. Имао је ривал и 8:4, али се наши нису предавали, успели су у трећој четвртини после 6:10 да заиграју агресивније у одбрани, да наметну свој стил и серијом 3:0 примакну се на 9:10.
Нажалост, уместо да наставе у истом ритму, Срби губе дах, сигурност, без праве идеје са играчем више и Грцима није било тешко да поново наметну свој ритам и рутински приведу утакмицу крају.
СРБИЈА – ГРЧКА 11:15
БАЗЕН у Дохи. Гледалаца: 500. Судије: Франуловић (Хрватска) и Шварц (Израел). Играч више: Србија 10 (3), Грчка 4 (2). Петерци: Грчка 1 (1).
СРБИЈА: Филиповић (11 одбрана), Мандић 2, Страхиња Рашовић 1, Ранђеловић 1, Петар Јакшић 1, Вучинић 1, Драшовић 3, Никола Јакшић, Убовић 2, Лукић, Виктор Рашовић, Лазић, Митровић.
ГРЧКА: Зердевас (14 одбрана), Генидунијас 1, Гиуветис 3, Папанастасију 1, Килас 2, Аргиропулос 1, Алафрагис, Какарис 3, Николадис, Влахоплус 2 (1), Калогропулос 2, Папаниколау, Зорзатос
Препоручујемо
Спартак у четвртфиналу АБА лиге: Суботичани победили Игокеу, следи дуел са Дубаијем
03. 05. 2026. у 22:47
Кува у борби за опстанак: Раднички и Младост остварили важне победе у Суперлиги Србије
03. 05. 2026. у 22:20
Опстанак је сад сасвим реалан: Огромна победа за Тотенхем у Премијер лиги
03. 05. 2026. у 22:08
Саша Обрадовић после победе Звезде: Понашам се како ми срце говори и тако ће увек бити
03. 05. 2026. у 21:45
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)