ШТА ЋЕ ЗАПАД РЕЋИ? Амерички спортисти узели руско држављанство, један променио презиме Путину у част

Александар Илић
Александар Илић

09. 01. 2024. у 14:11

АМЕРИЧКИ боксер Кевин Џонсон и канадски хокејаш Брендан Лајпсик добили су руско држављанство, наводи се у указу председника те земље Владимира Путина објављеном на званичном интернет порталу правних информација Русије.

ШТА ЋЕ ЗАПАД РЕЋИ? Амерички спортисти узели руско држављанство, један променио презиме Путину у част

FOTO: EPA

Лајпсик наступа у Русији од 2020. године и укупно има 218 мечева и 146 бодова (56+90) у Континенталној хокејашкој лиги, пишу Риа новости.

Прешао је у руски клуб СКА у лето 2023. године. Ове сезоне је одиграо 14 мечева у којима је постигао 4 поена (2 гола и 2 асистенције), док је претходно играо за Металург Магнитогорск и ЦСКА.

Џонсон је поднео захтев за руско држављанство у јесен 2023. године и променио име у Кевин Владимирович, у част руског председника.

- Као комплимент председнику Владимиру Путину, одлучио сам да променим име. Сада ћу се звати Кевин Владимирович - у част Владимира Путина. Сада сам, без шале, 100 одсто Рус, рекао је Џонсон у интервјуу за лист Известија.

 Боксер ће 18. августа одмерити снаге са светским шампионом из 2021, Русом Марком Петровским на турниру у Москви.

У априлу, након што је победио борца мешовитих борилачких вештина Вјачеслава Дацика, Џонсон је рекао да жели да живи у Русији.

Џонсон је имао 59 професионалних борби, 36 победа, 19 нокаутима, 21 пораз и два ремија.

БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона

КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона

АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.

09. 12. 2025. у 07:00

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.

09. 12. 2025. у 20:50

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)