ПОТОПЉЕНИ И "ПАНЦЕРИ": Ватерполисти у другом колу групе Ц ЕП у Загребу савладали Немачку са 14:6 и обезбедили осмину финала

Слободан Крстовић

08. 01. 2024. у 07:45

НЕМАЧКА је торпедована. Ватерполисти су у дербију групе Ц Друге дивизије 36. ЕП у Загребу очекивано савладали Немачку са 14:6 (3:2, 5:2, 2:2, 4:0). "Делфини" су оверили и пласман у осмину финала, али пре борбе за улазак у топ 8, у уторак (19.00) их очекује и дуел са Малтом. Тај дуел ће им колико-толико помоћи да избрусе своју форму за среду, 10. јануар, када ће се са четвртом селекцијом из групе А (највероватније Француска) борити за четвртфинале.

ПОТОПЉЕНИ И ПАНЦЕРИ: Ватерполисти у другом колу групе Ц ЕП у Загребу савладали Немачку са 14:6 и обезбедили осмину финала

FOTO: M. Vukadinović

Никола Јакшић и другови против Немаца нису бриљирали, али су показали да су квалитетнији и ниједног тренутка нису дозволили ривалу да им помрси конце. Срби су све време контролисали утакмицу и на крају су убедљиво славили.

Нашим асовима је и било потребно да одмере снаге са мало јачом екипом, да осете већи притисак него што је био дуел са Израелом (22:1).

Немци, које са клупе води некадашњи играч Партизана Милош Секулић, у првој четвртини парирали су изабраницима Уроша Стевановића. На голу су имали расположеног Бенкеа, који им је уливао самопоуздање, а наше приморавао да траже боља решења како би га надмудрили. "Панцери" су у тих осам минута два пута успели да изједначе, али је Радуловић голом четири секунде пре краја најавио расплет у наставку.

У другој четвртини наши су били креативнији, бржи, опаснији и брзо су стекли "плус четири" - 7:3. Ипак, Немци се нису предавали, покушавали су да ухвате прикључак, али безуспешно. Ривал се колико-толико држао и у трећој четвртини, али је у последњој потонуо, па су наши сигурном игром стигли до лепих 14:6.

Дуел са Немцима памтиће посебно браћа Никола и Петар Јакшић, који су први пут играли заједно у репрезентацији.

СРБИЈА - НЕМАЧКА 14:6

БАЗЕН: "Младости" у Загребу. Гледалаца: 500. Судије: Борже (Француска) и Радич (Словачка). Играч више: Србија 6 (3), Немачка 6 (2). Петерци: Србија 1 (1), Немачка 1 (1).

СРБИЈА: Филиповић, Мандић 3 (1), Страхиња Рашовић 1, Ранђеловић 1, Вицо 2, Радуловић 4, Драшовић, Никола Јакшић 2, Милојевић, Убовић, Петар Јакшић, Виктор Рашовић, Митровић.

НЕМАЧКА: Бенке (14 одбрана), Божић, Корбел, Дик, Шуце 2, Таубер, Стрлецки 2 (1), Секулић, Куперс, Шипер 2, Гансен, Вернет Швајнер.

Четвртине: 3:2, 5:2, 2:2, 4:0.

Убовићева стотка

НЕМАЊА Убовић одиграо је синоћ 100. утакмицу за нашу репрезентацију, а јубилеј је обележио и поготком. Занимљиво да је ово њему прво ЕП, док са светских првенстава има бронзу из Будимпешта 2017.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛИ, ЈА САМ АМЕР!, НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ! Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.

27. 02. 2026. у 13:48

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (0)

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ УРГЕНТНОГ ЦЕНТРА О СТАЊУ ИВИЦЕ ДАЧИЋА