"ДЕЛФИНИ" СЕ РАСПУЦАЛИ: Ватерполисти Србије у другом колу турнира у Будимпешти савладали Румунију са 15:5

С. К.

19. 12. 2023. у 11:23

ДРУГИ меч - друго лице ватерполиста у Будимпешти. Ватерполисти су после неочекиваног пораза од Немачке (9:11) у другом колу турнира у мађарској престоници преслишали комшије Румуне са 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0). Изабраници Уроша Стевановића сутра (20.00) се састају са светским прваком Мађарском, а у четвртак са Шпанијом.

ДЕЛФИНИ СЕ РАСПУЦАЛИ: Ватерполисти Србије у другом колу турнира у Будимпешти савладали Румунију са 15:5

МИЛОШ ВУКАДИНОВИЋ

Наша селекција, која се припрема за ЕП од 4. до 16. јануара у Загребу и Дубровнику, играла је много боље него против Немаца. Истина, имали су пад у трећој четвртини, али осцилације се и очекују у тренинг мечевима. Важно је да се не дешавају на великим такмичењима.

"Делфини" су били сигурни са пенала, искористили сва четири петерца, мало је шкрипало са играчем више (9-4), али су зато били чврсти у одбрани. Дозволили су противнику да избори два играча више, али не и да их искористи, уз то, Мишовић је ривалу одбранио петерац. У нашем тиму најубојитији је био Радуловић са пет голова. Пратили су га Мандић, Петар Јакшић, Драшовић са два, Јанковић, Милојевић, Вицо и Лукић, док су стрелци за Румуне били: Колдровчи два, Белењеши, Приотеса и Ванчик.

Од почетка је била видљива разлика у квалитету, наши су брзо стекли 6:0, а голман Владимир Мишовић је први пут лопту из мреже извадио у 13. минуту. Међутим, у трећој четвртини напад је почео да греши, Румуни су направили серију 3:0, која је приморала Стевановића да затражи тајм-аут и смири играче, који су последњих осам минута одиграли на свом нивоу.

Србија је играла у следећем саставу: Филиповић, Мандић 2, Страхиња Рашовић, Петар Јакшић 2, Радуловић 5, Јанковић 1, Драшовић 2, Милојевић 1, Вицо 1, Убовић, Лукић 1, Виктор Рашовић, Мишовић.