КРАХ ПОСЛЕ ПРЕДАХА: Како су српске рукометашице "стале" против Немачке и како гласи оправдање

С. К.

09. 12. 2023. у 22:51

НИШТА ново на Светском првенству, што се тиче рукометашица Србије. Наше даме су у другом колу друге фазе шампионата планете у Данској, Норвешкој и Шведској статирале у последњих 20 минута против Немачке, која је то сурово казнила - 21:31 (13:14). Немице су осигурале пласман у четвртфинале, а наше ће се од првенства опростити у понедељак (15.30) када се у последњем колу састају са Јапаном.

КРАХ ПОСЛЕ ПРЕДАХА: Како су српске рукометашице стале против Немачке и како гласи оправдање

- Играли смо 40 минута на одличном нивоу и Немачка је имала проблема да нам парира. Потом смо изгубили ритам и желели смо што пре да се вратимо из тог заостатка, али нажалост нисмо успели. Покушали смо да променимо све што смо могли, али сам сигуран да нисмо заслужили пораз са овако великом разликом - истакао је после меча за сајт РСС селектор Урош Брегар.

Наше девојке су поново добро одиграле прво полувреме, у наставку су одлично почеле, у 37. минуту голом Јоване Јововић повеле са 16:15 и стале у нападу. Почеле су да греше, да поклањају лопте ривалкама и Немице су се експресно одлепиле на 22:16, тако да су се већ у 46. минуту српске рукометашице предале. Потпуно су клонуле духом, 11 минута нису затресле мрежу Немица, које су сурово кажњавале сваки поклон Српкиње и из убитачних контранапада лако стигле до 11 голова вишка. Наше се нису ни браниле, тако да су голманке Кубина и Чолићева пречесто биле очи у очи са брзоногим Немицама.

У првом полувремену су играле онако како су планирале. Трудиле су се да дугим нападом отупе оштрицу напада Немица и добрим делом им је то полазило за руком. Српкиње су у тим тренуцима диктирале темпо, водиле све до 8:6, када противнице користе благи пад у игри наших девојака и преокрећу на 13:10. Али, тада се нису предавале, биле су упорне па су на одмор отишле са голом заостатка.

Али, како је то често бивало на овом шампионату света, Српкиње су губиле дах у наставку, овог пута већ од 40. минута и тежак пораз је био неизбежан.

СРБИЈА - НЕМАЧКА 21:31 (13:14)

ДВОРАНА: "Јиске банк Боксен" у Хернингу. Гледалаца: 1.000 Судије: Алварез и Бустаманте (Шпанија). Искључења: Србија 8, Немачка 6 минута. Седмерци: Србија 3 (3), Немачка 2 (2).

СРБИЈА: Кубина (7 одбрана), Радосављевић 2, Величковић 2 (1), Вукајловић 2, Лаништанин 2 (2), Нуковић 1, Јањушевић 1, Јововић 6, Стаменић 1, Ловрић, Бојичић 2, Радевић 2, Лазић, Милојевић, Чолић (1 одбрана).

НЕМАЧКА: Филтер (4 одбране), Бергер, Шмелцер 1, Антл 1, Томајер 2 (2), Смитс 4, Болк 4, Вајгел 3, Лот 1, Вахер (4 одбране), Рајнеман, Дол 5, Бехренд 4, Лојтер 4, Бенке, Стоксхладер 2.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре одбио да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре "одбио" да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

Никола Јокић и Денвер нагетси елиминисали су Лос Анђелес Лејкерсе са 4:1 у победама у првом колу НБА плеј-офа, и то после истинске драме у Бол арени у Колораду.

30. 04. 2024. у 06:34

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49