КРАЈ СНОВА: Рукометашице Србије доживеле кобан пораз на старту друге фазе Светског првенства

А. И.

07. 12. 2023. у 16:59 >> 17:06

РУКОМЕТАШИЦЕ Србије у првом колу друге фазе Светског првенства у рукомету играле су против Пољске и изгубиле резултатом 21:22.

Танјуг/АП

Изабранице Уроша Брегара одлично су отвориле меч. Уз добру одбрану дошле су до предности 4:0, коју су одржавале током већег дела првих 30 минута. Успеле су Пољакиње да се спусте на  минус два, али ништа више од тога.

Импресивна је била Сања Радосављевић која је у првом периоду постигла пет погодака, из исто толико покушаја, Марија Лаништанин имала је три, колико и Марија Бојичић.

Танјуг/АП

Код ривала је Каролина Кочањијак постигла четири погодака.

Али...

Доста "тврђи" био је почетак другог полувремена. Пољакиње су у 10 минута игре постигле један гол, док рукометашице Србије нису ни један. У наставку се десила серија ривалки од 5:2, које долазе први пут до изједначења на мечу на 15 минута до краја.

Томе је допринео и неуједначени судијски критеријум који је у најмању руку на моменте био чудан, што је додатно оборило ритам репрезентативки Србије.

У 48. минуту први пут повеле су Пољакиње, а онда су изабранице Уроша Брегара успеле да врате контролу игре. На кратко.

Танјуг/АП

Кључан тренутак одиграо се четири минута пре краја, када је Емилија Лазић изгубила лопту, а ривал дошао до два гола предности што је био превелик залогај за наш национални тим. Пришло се на погодак заостатка, не и даље од тога након што је прокоцкан напад за изједначење.

Марија Лаништанин најефикаснија је била у Србији са пет погодака, један мање постигла је Емилија Лазић. По три гола постигле су Катаријна Бојичић и Анђела Јанушевић.

Магда Балсам била је нерешива енигма у другом полувремену, уписала је четири поготка, колико и Моника Кобилинска, а најефикаснија била је Каролина Кочањијак са шест.

СРБИЈА - ПОЉСКА 21:22 (13:11)

60' Крај меча.

59' Преступ прави Матишчук. Србија долази до лопте. Затвориле су Пољакиње прилаз голу, иако је Јањучевић погодила гол, Судије су свирале деветерац, након чега су се одбраниле играчице Пољске.

58' Јањушевић је извела седмерац, Зима није прочитала правац лопте 21:22

57' Кораке прави Лазовићева, први пут предност од два поена имају Пољакиње, погодила је Нокун.

55' Магда Балсам користи играчицу више на терену, доноси предност Пољској, одговорила је Анђела Јанушевић. Још једном Кобилинска након брзог центра - 20:21.

Танјуг/АП

52 Махтучик доноси предност Пољској, Србија игра са играчицом мање. Погодила је Лазићева са бековске позиције.

50' Немају српске рукометашице решења за брзу игру са центра Пољакиња. Балсам је извела седмерац, поново изједначење 18:18.

49' Анђела Јанушевић је извела седмерац - изједначење, 17:17.

48' Кошчањак први пут доноси вођство на мечу својој репрезентацији. Наше репрезентативке постигле су три гола за 18 минута.

47' Радосављевић враћа Србију у вођство, а Матушчик одлично са пивота поново поравнава - 16:16.

44' Разиграла се Лаништанин, на непостављену одбрану Српкиња одговорила је Пољска са два гола, Балсам је донела изједначење својој репрезентацији, прво у досадашњем току меча.

43' Седмерац за Пољску, стрелац гола била је Магда Балсам - 14:13

41' Лаништанин је погодила, 11 минута је Србија чекала на гол. Брзо је са центра одговорила Нокун.

40' Искључена је Катарина Бојичић на два минута из игре. Марија Чолић је сјајно одбранила зицер Кошчњак.

38' Осам минута без гола Србије, један су до сада постигле Пољакиње.

37' Згазила је играчица Пољске линију шестерца у покушају да врати лопту, неме су на то биле судије. Ипак, одбрана "орлица" била је на врхунском нивоу.

35' Кошнијак је искористила контру, постигла први гол у другом делу меча 13:11

32' Одлична одбрана Србије на старту другог полувремена.

Танјуг/АП

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА 13:10

30' Карлониа Кошњијак прави озбиљне проблеме Србији, постигла је битан гол у финишу - 12:10. Сјајан одговор Бојичић на 12 секунди до краја полувремена.

27' Фантастична акција Јанушевић је на пивоту проиграла Бојчевић која увећава на 12:8, одговорила је са крила Андријана Горња.

26' Жути картон добио је Брегар, Радосављевић је постигла гол, а потом је добила и искључење, а Кошњијак одговара са бековске позиције. Занимљиво је да су све голове за црвено-беле играчице постигли бекови.

24' - Могла је Србија до убедљивог вођства од пет голова. Барбара Зимиз одбранила је ударац Бојичић, Кошчањак кажњава то. Потом је Михалак имала контру али је голманка Србије одлично реаговала 10:70

21' Неопрезан фаул праве ривалке, а Лаништанин хладнокрвна још једном са пенала - 10:6. Одлична одбрана Рађевић и Јанушевић, прекршај у нападу праве играчице у белим дресовима.

20' - Галинска је имала доста прилике за шут, али брани Марија Чолић. Сјајна одбрана Србије. Не успева Кобилинска да затресе мрежу. Одлично се поставила Бојичић, повучена је при шуту - седмерац. Притом је два минута искључена Балзак. Сигурна још једном са седам метара Лаништанин.  Галинска погађа са седмерца за Пољску - 9:6

16' - Нема гола за ривалке Србије, Балсам је промашила, пре тога Лазић бива прецизна - 7:4, а потом сјајно Радосављевић хвата одбитак након промашаја.

13' Два сјајна поготка Радосављевићеве, потом не користи Кобилинска седмерац - 6:4.

10' Притегле су пољске играчице одбрану, постигле два гола, погађале су Кочак Сала и Кобилинска, а Ушчинович је искључена на два минута.

7  Тек сада први гол за Пољакиње, стрелац је Марсила Вертелак. Треба истаћи да пулени Уроша Брегара играју најбољу одбрану до сада на првенству.

5' Сјајна је Бојчић, одлично ју је на шестерцу проиграла Бојичић - 4:0

4' Три одличне одбране Српкиња на старту меча, међутим не одлучују се наше даме на контру. Изванредно Сања Радосављевић са крила увећава предност на 3:0

3'Радосављевић из одличне одбране креће у напад, Седмерац за наше даме. Прецизна је била Лаништанин.

1' Србија први меч игра у плавој опреми. Погодила је Јанушевић за нашу селекцију - 1:0.

УОЧИ МЕЧА

Женска рукометна репрезентација Србије пласирала се у другу фазу Светског првенства у Данској, Шведској и Норвешкој победом у одлучујућем мечу Групе Е над Чилеом са 30:16, где ће играти против Немачке, Пољске и Јапана.

Српске рукометашице су после пораза од фаворита Данске и Румуније сигурном игром обезбедиле пласман у другу фазу првенства, али нису пренеле ниједан бод у новоформирану групу 3.

У првој утакмици друге фазе екипа Уроша Брегара снаге ће одмерити са Пољском, која је из прва фазе пренела два бода и у конкуренцији је за пласман у четвртфинале.

Србија мора да победи у сва три меча у другој фази уколико жели да остане у конкуренцији за једну од прве две позиције на табели.

У другом колу 9. децембра од 18.00 часова играће са Немачком, а два дана касније састаће се са Јапаном од 15.30 сати.

Прво место на табели треће групе друге фазе такмичења на Светском првенству држи Данска са четири бода, колико има и другопласирана Немачка. Румунија је трећа са два бода, док је Пољска четврта са такође два бода. Јапан и Србија нису освојили ниједан бод.

Пласман у четвртфинале Светског првенства избориће по две најбоље пласиране селекције из група.

БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38