СРПСКО ЧУДО: После злата на Европском, Станковић узео и два сребра на СП
Београд је поново био домаћин великог међународног такмичења, 9. по реду Светског фудокан карате првенства.
ФОТО: Приватна архива
На ред је дошао традиционални карате, спорт који има велики број чланова у Србији. Наш главни град је био домаћин, а чак 1.705 такмичара у свим узрасним категоријама из 46 земаља се надметало за медаље и престиж.
Србија је највише успеха имала у сениорском каратеу две дисциплине, традиционалном каратеу и спортском каратеу. Сениори су у екипној конкуренцији ове године узели злато на Европском, а сада су се морали задовољити са два сребра.
Репрезентација Србије у сениорској конкуренцији наступила је у саставу Ненад Станковић, Ненад Ђуричић, Срђан Марић и Милорад Марковић. Они су били одлични у квалификацијама и полуфиналу. На крају само по један забележен пораз донео им је у дисциплини спортске борбе друго место, а сребро је освојено и у борбама у традиционалном каратеу.
ФОТО: Приватна архива
- Озбиљно сам се спремао за ово такмичење. Било је лепо видети пуно младих из разних делова света, то радује и показује да је ова врста каратеа и те како омиљена и код младића и код девојака. Мало нам је фалило да узмемо злато, на крају су Мађари били за нијансу бољи. Сезона иза нас је и те како успешна. Овом приликом користим прилику да истакнем колико српском спорту значи финансијска подршка државе Србије. Председник Александар Вучић се поноси успесима свих нас спортиста. Идемо даље, креће зимска пауза, а онда и даље активности по Европи и Србији у боксу и каратеу - поручио је Ненад Станковић, најискуснији члан репрезентације и председник Националне школе борилачких вештина Станковић. Уз њега за Србију су екипно наступили: Ненад Ђуричић, Срђан Мариж и Милорад Марковић.
ФОТО: Приватна архива
Код девојака Емилија Антанасијевић у омладинској конкуренцији окитила се златом у дисциплини кате 1, а освојила је и још једно злато и сребро на СП. Јелена Станојевић је у конкуренцији карате борбе освојила златну медаљу. Атмосфера у Хали спортова Ранко Жеравица била је лепа. Химну је певала Маја Николић, а националне песме сестре Гоговић.
Препоручујемо
"БИЛИ СМО БОЉИ, ИЗГУБИЛИ СМО": Саша Обрадовић утучен након пораза од Партизана
12. 12. 2025. у 22:49
"ЈОШ СЕ ТРЕСЕМ..." Тренер Партизана отворио душу након победе над Звездом
12. 12. 2025. у 22:41
ВЕЛИКА ДРАМА У "ВЕЧИТОМ ДЕРБИЈУ": Партизан савладао Звезду након преокрета
12. 12. 2025. у 22:29 >> 22:29
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)