ПОРАЗ НА РАСТАНКУ: Рукометашице у последњем колу турнира у Сантандеру изгубиле од Шпаније

С. К.

26. 11. 2023. у 16:11

ЧАСТАН пораз на растанку. Рукометашице су у последњем колу међународног турнира у Сантандеру изгубиле од домаћина, Шпаније са 24:18 (14:7). Српкиње су тако освојиле треће место, јер су на старту победиле Аргентину (28:18), а у другом колу доживеле нокаут од победника турнира, Јапана - 22:38.

Изабранице Уроша Брегара остају још три дана у Шпанији, а 30. новембра се селе у Хернинг, где 1. децембра против Данске стартују на СП у Норвешкој, Данској и Шведској.

Наше даме су играле одлучније и храбрије него против Јапанке. Међутим, "домаћинско" суђење их је омело да пруже још јачи отпор Шпанкињама, које су у првих седам минута имале чак пет седмераца. Српкиње су се држале до 4:4, када су се ривалке одлепиле и из минута у минут повећавале предност. Радосављевић и другарице су у нападу направиле и доста техничких грешака, али је срећим на голу била сигурна Марија Чолић. Водиле су Шпанкиње и са 23:15, да би наше у финишу ублажиле пораз.

Екипи ће се у Шпанији прикључити Тамара Мандић и Дуња Радевић, а кући ће се вратити Тијана Симић, која је на турниру дебитовала за Србију.

- Јако ми је драго што сам имала прилику да играм за сениорску селекцију. Против Јапанки нисмо испоштовале тактичке замисли тренера, биле смо деконцетрисана, а против Шпаније смо показале да умемо да скупимо редове - рекла је за сајт РСС Симићева.

СРБИЈА: Марија Симић, Радосављевић 6, Величковић, Мајкић, Вукајловић, Лаништанин 2, Нуковић 1, Јањушевић 1, Јововић 3, Стаменић, Кубина, Ловрић, Бојичић 1, Тијана Симић, Лазић 1, Милојевић 3, Чолић.