НОВИ БЕОГРАД МЕЂУ ОСАМ НАЈБОЉИХ У ЕВРОПИ! Првак Србије у петом колу Лиге шампиона савладао ватерполисте Бреше

С. К.

22. 11. 2023. у 22:37

Циљ је остварен – Нови Београд је осигурао пласман у топ 8 Лиге шампиона. Наш првак је у петом колу групе А у финишу треће четвртине сломио отпор борбене Бреше – 13:5 (2:1, 2:2, 4:2, 5:0). Филиповић и другови у последњем колу, 6.децембра састају се са Сабадељом, који је савладао Стеауу са 13:6.

милош вукадиновић

Резултат на семафору заварава да су пулени Живка Гоцића лако дошли до велика три бода. Две и по четвртине у базену се водила бескомпримисна борба. Наш првак је играо чврсто у одбрани, на голу је бриљирао Добожанов, али је шкрипало у нападу. Домаћин се мучио са играчем више, није био сигуран ни са петерца, у трећој четвртини код 5:5 два су за пола минута промашили Гранадос и Филиповић. Ипак, шут је прорадио када је било најважније, Филиповић, Влахоплуос и Драшовић су за два минута донели 8:5 и одагнали све дилеме. У последњој четвртини Новобеограђани су напунили Тешановићеву мрежу до врха, не дозволивши Италијанима да ублаже пораз.

Тако се Нови Београд придружио Ференцварошу, Јадрану СТ, Барселонети, Про Реку и Олимпијакосу, који ће са још два тима из група А и Д у другој фази Лиге шампиона формирати две четвртфиналне групе.

НОВИ БЕОГРАД - БРЕША 13:5

БАЗЕН: „Влахо Орлић“. Гледалаца: 700. Судије: Ом (Немачка) и Ковач (Мађарска). Играч више: Нови Београд 10 (3), Бреша 7 (0). Два играча више: Бреша 1 (0). Петерци: Нови Београд 5 (3), Бреша 1 (1).

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов (16 одбрана), Мартиновић, Скумпакис, Гранадос 1 (1), Радуловић 1, Пијетловић 1, Драшовић 2 (1), Јакшић, Перковић, Филиповић 3, Лукић 2, Влахопулос 3 (1), Де Микелис.

БРЕША: Тешановић (9 одбрана), Дел Басо 1, Долче, Фараља, Лазић, Ђанца, Ренцуто 2 (1), Ђерато, Алесијани, Балцарани 1, Ирвинг 1, Ђито, Масенца.

Четвртине: 2:1, 2:2, 4:2, 5:0.