СРБИЈА БЕЗ МЕДАЉЕ: "Делфини" се држали једно полувреме, Шпанија освојила бронзу на Светском првенству

29. 07. 2023. у 05:49 >> 07:05

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије поражени су у мечу за треће место на Светском првенству у Фукуоки са 6:9 (3:3, 2:3, 0:2, 1:1) и тако су остали без медаље коју чекају шест година када су у питању планетарна надметања.

СРБИЈА БЕЗ МЕДАЉЕ: Делфини се држали једно полувреме, Шпанија освојила бронзу на Светском првенству

Одиграли су "делфини" добро прво полувреме, били су озбиљан такмац још увек актуелном шампиону света, али треће четвртина била је кључна за исход овог сусрета. Тај период "фурија" је добила са 2:0 и у последњи квартал ушла са +3 - 5:8.

Покушали су изабраници Уроша Стевановића да се врате у меч, у игри нас је држао сјајним одбранама Бранислав Митровић, но искуство Шпаније је било пресудно. Такође, наша селекција се мучила са реализацијом играча више - 2/10 и то је увек лоше, а посебно у мечу у коме се борите за медаљу.

Један од разлога пораза је и игра у нападу у другом полувремену. Србија је постигла само један гол и ту последњим секундама меча. Урадио је то Вук Милојевић.

Најефикаснији у нашој селекцији био је Страхиња Рашовић са три погодтка, исто толико је на другој страни постигао Алваро Гранадос, с тим што је он једном био прецизан са петерца.

Србија још увек није успела да се пласира на Олимпијске игре у Паризу. Ипак, "делфини" ће за то имати још две прилике. Прва је у јануару на Европском првенству, а друга месец дана касније на Светском првенству. Иначе, наша репрезентација је двоструки узастопни олимпијски шампион.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Србија - Шпанија 6:9

6:9 - Ево гола. Вук Милојевић је пркатично у последњој секунди успео да постигне погодак, иначе једини за нашу селекцију у другом полувремену.

5:9 - Подигао се Пероне и погодио из велике даљине. Шпанија је на добром путу да освоји бронзану медаљу.

5:8 - Више од четири минута нема гол у последњем кварталу, што значи да Србије није дала гол у другом полувремену, што је више од 10 минута.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Србија - Шпанија 5:8

5:8 - Шпанци су успели да се изборе за контру. Пероне је то искористио и одвео "фурију" на великих +3. Србија је без гола у овом периоду, више од шест минута.

5:7 - Мунариз је казнио пад концентрације наше одбране. Више од три минута се играло без гола у трећем кварталу. Ово је први пут да једна од селекција има два гола предности на овом мечу. Митровић је одбранио петерац Гранадасу што може да улије самопоуздање српским ватерполистима.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Србија - Шпанија 5:6

5:6 - Велика штета! "Фурија" ће на полувреме отићи са предношћу након што је реализовала петерац и то на шест секунди до краја друге четвртине.

5:5 - Одлична акција и гол Рашовића. Ово је био 25. гол на шампионату за бека наше репрезентације. Он је тренутно највољи стрелац првенства.

4:5 - Корсти наш ривала играча више за ново вођство. Гранадос је постигао други гол на мечу. Он је ватерполиста добро познат српској публици, пошто је прошлу сезону играо за Нови Београд.

4:4 - Ипак, узвраћа капитен Србије Никола Јакшић. Сјајна индивидуална акција што је прославио селектор "делфина" Урош Стевановић.

3:4 - Први гол у другом кварталу постиже Шпанија. Одвојио се од Саве Ранеђеловића центар ривала Тахуљо и није му било тешко да постиге гол.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Србија - Шпанија 3:3

3:3 - Други пут на мечу Србија користи играча више, баш као и први и сада је гол постигао Страхиња Рашовић који је одлично ушао у меч што је јако важно.

2:3 - Какав гол Санаухе. На истеку напада из даљине се шутирао и погодио је. Није могао Митровић ништа да уради у тој ситуацији.

2:2 - Одличан напад "делфина". Остао је сам Вук Милојевић и то је искористио шестим голом на овом Светском првенству.

1:2 - Експресан преокрет "фурије". Опет су се изборили за играча више, а напад је поготком завршио Алехандро Бустос.

1:1 - Брзо узвраћа Шпанија. Гранадос је успео да погоди нашу мрежу, сада је и "фурија" такође искористила бројчану предност у базену.

1:0 - Сјајан почетак утакмице за Србију. Искористили су "делфини" играча више, а први гол постигао је Страхиња Рашовић. Пре тога сјајном интрвенцијом се истакао Бранислав Митровић.

Уочи меча:

"Делфини" ће покушати да дођу до одличја на које чекају шест година када су у питању планетарна надметања и тако покажу да су се вратили у врх ватерпола.

Овај дуел биће реприза првог кола групне фазе када је "фурија" тријумфовала са 16:14. Ипак, не треба правити поређења са тим сусретом, јер је сада улог много већи - медаља.

Подсетимо, Србија није успела преко овог Светског првенства да обезбеди пласман на Олимпијске игра у Паризу, али за то ће имати још две прилике и то у месец дана.

"Делфине" најпре у јануару очекује Европско првенство, а потом у фебруару још један планетарни шампионат и оба та надметања су квалификациона за највећу спортску смотру.

БОНУС ВИДЕО: Богдан Богдановић стигао на окупљање репрезентације

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00