ЧАСТАН ПОРАЗ "ДЕЛФИНА": Како су то ватерполисти Србије у финишу дуела са Шпанијом избегли тежак пораз на старту Светског првенства

С. К.

17. 07. 2023. у 15:57

РЕЗУЛТАТ чак може и да завара. Ватерполисти су на старту групе Д 20. Светског првенства у Фукуоки у финишу меча успели да изборе частан пораз у дуелу са светским прваком, Шпанијом - 14:16 (2:3, 3:5, 5:5, 4:3). "Делфини" у среду (9.00) играју са Јужном Африком, а у петак (5.00) са Црном Гором.

ЧАСТАН ПОРАЗ ДЕЛФИНА: Како су то ватерполисти Србије у финишу дуела са Шпанијом избегли тежак пораз на старту Светског првенства

Никола Јакшић и другови су се надали да могу да парирају "црвеној фурији". Међутим, у базену су се питали само у уводним минутима, када су головима Страхиње Рашовића повели са 2:0. Међутим, онда је дошло до пада у игри наших, што су искуснији и квалитетнији Шпанци умели да казне.

Светски прваци су успели да умире наше, да наметну свој стил игре, да брзим пливањем праве пометњу у одбрани Србије. Распуцао се Алваро Гранадоса и са три гола у финишу прве четвртине преокренуо на 3:2.

Силни су били светски прваци и у другој четвртини. Били су агресивнији, одлучнији, чвршћи у дуелима, неумољиви у нападу, убитачни у контрама и у 11. минуту на семафору је стајало 7:2 за Шпанију. Чини се да је тад меч и преломљен, јер је бранилац трона, захваљујући и грешкама "делфина", направио серију 7:0.

Ипак, наши се нису предавали, борили су се да смање предност ривала, али кад год би се примакли на минус три, "црвена фурија" је појачавала ритам и лако увећавала предност, која је почетком последње четвртине износила 16:10. Тек тада су се наши ослободили притиска и осим расположеног Страхиње Рашовића прорадили су у нападу и Никола Јакшић, Марко Радуловић и Ђорђе Лазић, који су у последња три минута направили серију 4:0 за частан пораз.

Ипак, против Шпанаца су могле да се виде слабости у игри наше селекције, честе осцилације, тако да морају много тога да поправе до веома важног дуела са Црном Гором.

СРБИЈА - ШПАНИЈА 14:16 ( 2:3, 3:5, 5:5, 4:3)

БАЗЕН: "Марина Меси" у Фукуоки. Гледалаца: 1.000. Судије: Маргета (Словенија) и Коломбо (Италија). Играч више: Србија 6 (5), Шпанија 9 (7). Два играча више: Шпанија 1 (1). Петерци: Србија 2 (2), Шпанија 1 (0).

СРБИЈА: Мишовић, Радуловић 1, Рашовић 6 (2), Ранђеловић 1, Лазић 1, Милојевић, Драшовић 1, Јакшић 4, Јанковић, Убовић, Вучинић, Мартиновић, Митровић (5 одбрана).

ШПАНИЈА: Агире (6 одбрана), Мунариз 1, Гранадос 5, Санахуја 1, Де Торо, Ларумбе, Фамера 1, Кабањес, Тахуљ, Пероне 4, Маларах 3, Бустос 1, Лорио.