НАЈБИТНИЈЕ СА "ГАУЧОСИМА": Павле Перић верује да одбојкаши вечерас у Анахајму могу да победе Аргентинце

Слободан Крстовић

04. 07. 2023. у 15:51

ОДБОЈКАШИ су свесни да је трећи викенд Лиге нација пресудан у њиховој борби за одлазак на финални турнир од 19. до 22. јула у пољском Гдањску. "Орлови" вечерас (22.00) против неугодне Аргентине стартују на турниру у Анахајму (САД).

НАЈБИТНИЈЕ СА ГАУЧОСИМА: Павле Перић верује да одбојкаши вечерас у Анахајму могу да победе Аргентинце

Фото: EPA-EFE/Jan Dzban

- Одморили смо се, упознали халу и спремни смо за најважнији меч на турниру, са "гаучосима". Проучили смо Аргентинце и ако будемо играли као на тренинзима или у досадашњем току ЛН, резултат неће изостати. А они су нам баш дужни - каже за сајт ОСС Павле Перић.

Срби су успели колико-толико да се привикну на временску разлику, а видећемо да ли ће успети и на тежак распоред. Јер, због временске разлике, у петак, 7. јула, за 20 сати одиграће два жестока меча, са Кубом (2.00) и потом са олимпијским победником Француском (22.30). Тачку на групну фазу елитног такмичења стављају у суботу (22.30) са Бугарском.

Наши су се током такмичења суочавали са бројним проблемима. Селектор Игор Колаковић није могао због повреда или болести ни на један турнир да поведе најјачи тим. Ни у Анахајму неће моћи да рачуна на све играче које је желео. Ипак, селекција је у Нагоји и Ротердаму пружила свој максимум, остварила је четири победе у осам мечева и остала у трци за Гдањск.

- С обзиром на околности које смо имали вероватно је задовољавајући учинак у досадашњем делу Лиге нација. Имали смо жељу да остваримо више победа, али с обзиром на болести због вируса који нас је закачио то је био наш максимум. И даље нас мучи вирус, а и играчи нису у истој форми. Ипак, имамо велику жељу да у Анахајму остваримо што више победа како бисмо изборили фајнал-ејт. Свесни смо да су и друге селекције спремне, тако да ћемо на крају видети који је наш максимум - каже за сајт ОСС искусни примач Марко Ивовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У БЕРГАМУ: Да ли ће Богиња провинције прекинути црни низ или ће Интер седми пут заредом савладати регионалног ривала?

СПЕКТАКЛ У БЕРГАМУ: Да ли ће "Богиња провинције" прекинути црни низ или ће Интер седми пут заредом савладати регионалног ривала?

У јеку још једне изузетно тесне трке за Скудето, Интер наставља поход ка повратку на трон Серије А, а последњи испит у 2025. години чека их у Бергаму, где ће од 20.45 на "Гевис стадиону" гостовати Аталанти.

28. 12. 2025. у 07:20

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: Велики и добри наш!

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"

ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.

28. 12. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе