"ИМАМО МАЛО ВРЕМЕНА ДА НАПРАВИМО НОВИ ТИМ!" Како су ватреполисти Србије сами себе потопили у четвртфиналу Светског купа

01. 07. 2023. у 17:13

"ДЕЛФИНИ" су сами себе потопили. Ватерполисти су у четвртфиналу завршног турнира Светског купа у Лос Анђелесу испустили великих 9:6 у последњој четвртини - 9:10 (5:3, 1:0, 3:3, 0:4). Олимпијски победници у разигравању за пласман од 5. до 8. места данас у поноћ по нашем времену играју са Румунијом, коју је торпедовала Италија са 20:2.

ИМАМО МАЛО ВРЕМЕНА ДА НАПРАВИМО НОВИ ТИМ! Како су ватреполисти Србије сами себе потопили у четвртфиналу Светског купа

милош вукадиновић

Први пут у 21. веку Срби неће освојити медаљу у Светском купу. И за то су сами криви, јер је стали у последњих осам минута и допустили пуленима Дејана Удовичића да направе велики преокрет.

- Резултат никад не лаже. Играли смо лоше на почетку другог полувремена, али смо на крају трећег дела мислили да је све готово. Изгубили смо 4:0 последњу четвртину и то је то. Имамо мало времена да направимо нови тим, Светско првенство је пред нама. После тога идуће године, европско и опет светско првенство. Морамо да се кваификујемо на Олимпијске игре. Битан нам је сваки тренинг, свака утакмица да будемо за корак бољи и да будемо прави у Паризу - рекао је за сајт ВСС Урош Стевановић.

У првом полувремену наши су играли сигурно, одлучно, чврсто у одбрани. Успели су 2:3 да претворе у 6:3. Штета је штоу другој четвртини Јакшић није искористио петерац, јер би тада меч вероватно био преломљен.

Американци су заиграли агресивније у наставку, смањили на 6:5, док су се наши мучили у нападу. И поред тога у последњем минуту треће четвртине головима Рашовића и Радуловића вратили плус три - 9:6.

И када се учинило да је све готово, десио се бродолом. Наши су били безидејни, безопасни, Американци све сигурнији, на голу је блистао Вајнберг, да би Дауб 74 секунде пре краја решио питање победника.

СРБИЈА - САД 9:10

БАЗЕН: Универзитета Јужна Калифорнија у Лос Анђелесу. Гледалаца: 2.000. Судије: Будрамис (Грчка) и Буш (Шпанија). Играч више: Србија 6 (1), САД 10 (2). Два играча више: САД 1 ().Петерци: Србија 1 (0), САД 1 (1).

СРБИЈА: Мишовић, Радуловић 1, Рашовић 4, Ранђеловић, Лазић, Милојевић, Драшовић, Јакшић 1, Јанковић, Убовић 2, Вучинић, Мартиновић 1, Митровић (7 одбрана).

САД: Вајнберг (15 одбрана), Хопер 2, Грувел, Абрамсон, Дауб 2, Купидо, Халок 1, Вудхед, Бовен 1, В. Дод, Р. Дод 1, Ирвинг 3, Холанд.

ФИНАЛЕ 04.00

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 17:43