НА РЕВАНШ У НОРВЕШКУ, ТАКОЂЕ НА ПОБЕДУ: Рукометаши Војводине победом над Нербом 30:23 (15:8) на корак до европског трофеја

С.Б.

29. 05. 2023. у 12:56

ПЕХАР су дохватили шаком, али да би га подигли увис, потребне су обе руке. Рукометаши Војводине су у недељу увече, пред пуним трибинама „Слане баре“, надиграли Нербо, шампиона Норвешке, 30:23 (15:8) у уводном мечу финала Купа ЕХФ.

С.Б.

Изабраници тренера Бориса Ројевића су одличном партијом стекли предност од седам погодака пред реванш у Ставангеру, у суботу, 3. јуна, на ком ће, како истичу, такође играти за победу.

У рукометном спектаклу, са епитетом утакмице за историју, Новосађани су имали фантастичну подршку навијача, играли на крилима хука са трибина у ритму бубњева и њихових највернијих малишана, полазника школа рукомета. Нербо је такође имао подршку стотинак Норвежана, оденутих у клупске боје, што је допринело сјајној слици и атмосфери у дворани.

Шампион Србије одиграо је бриљантно прво полувреме, чврстом одбраном, предвођеном голманом Лучином ( 10 одбрана) и ефикасним нападом, у ком су се истицали стрелци Роган (5), Милић (4), Оцвирк (4), Рађеновић (4) Миленковић (3), Пуховски (3)…

Бранилац трофеја Нербо, рецимо, читавих 12 минута није успео да постигне гол (од 5:4 у 9. минуту, па до 10:5 у 21. минуту), за разлику од домаћина, који је пет пута погодио. Војводина је средином наставка имала предност и од девет погодака разлике (24:15), али је и застала, па су гости успели да ублаже пораз.

- Остао је жал што нисмо победили са већом разликом, јер би нам у реваншу било лакше са 10 голова предности, него садашњих седам. Међутим, дешавале су нам се неке глупости које се не дешавају ни кад си у пионирима. Играчи су се жалили на умор, с обзиром на то да смо имали паклен распоред, пет утакмица у 15 дана. Момци заслужују све честитке и сматрам да ћемо имати довољно времена да се спремамо и да пробамо и тамо да победимо - каже тренер Ројевић.

Бојан Рађеновић, лево крило Војводине, већ мисли на реванш и сматра да би и у Норвешкој, упркос седам голова предности, такође требало играти на победу.

- У „Сланој бари“ пресудила је наша добра одбрана, али у реваншу морамо играти још боље. Имамо довољно времена да се одморимо и да победом стигнемо до европског трофеја - каже Рађеновић.