НОВИ БЕОГРАД КОРАК ДО ТИТУЛЕ: Шампион у првој финалној утакмици плеј-офа савладао Црвену звезду

С. К.

10. 05. 2023. у 22:06

ВАТЕРПОЛИСТИ Новог Београда дошли су на корак од одбране титуле првака Србије. Шампион је у првом финалном мечу плеј-офа савладао Црвену звезду са 13:8 (3:2, 3:3, 3:1, 4:2). Друга утакмица је 17. маја у СЦ "25.мај - Милан Гале Мушкатировић", а евентуална мајсторица 20. у пливалишту "Влахо Орлић".

милош вукадиновић

Црвено-бели су пружили жесток отпор прваку. У почетку су водили (1:0, 2:1), а потом су играчима Новог Београда дуго дисали за вратом. Претили су све док их није у последњем минути треће четвртине за 25 секунди са два гола није сломио сјајни Шпанац Гранадос - 9:6. Када је на почетку последње четвртине Никола Јакшић бравуром донео 10:6 за екипу Живка Гоцића било је јасно да је питање победника решено.

Влахопулос и другови немају времена за предах, јер већ данас ујутро путују за Будимпешту, где сутра у 13. колу групе Б Лиге шампиона играју са ОСЦ.

НОВИ БЕОГРАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 13:8

БАЗЕН: "Влахо Орлић". Гледалаца: 500. Судије: Раковић и Анђелић. Играч више: Нови Београд 6 (4), Црвена звезда 8 (2). Петерци: Црвена звезда 2 (2).

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић, Страхиња Рашовић 2, Мартиновић, Гранадос 4, Вучинић, Пијетловић 1, Јакшић 2, Ћетковић 1, Влахопулос, Скумпакис 1, Виктор Рашовић 1, Жоао Педро (13 одбрана), Шушиашвили.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић (7 одбрана), Танкосић 1, Гајић, Марковић 1, Суботић 2 (1), Васић 2, Банићевић, Вукићевић, Семан 1, Милојевић, Радовић 1 (1), Ивановић, Гавриловић.

По четвртинама: 3:2, 3:3, 3:1, 4:2

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17