ЈАКШИЋ БРЖИ ОД СИРЕНЕ: Бек Новог Београда у последњој секунди донео бод против ватерполиста Југа

С. К.

25. 04. 2023. у 20:57

НИКОЛА Јакшић је у последњој секунди спречио славље ватерполиста Југа. Нови Београд се још једном коцкао са Дубровчанима и захваљујући сјајном беку избегао је пораз у 12. колу групе Б Лиге шампиона – 11:11 (3:1, 2:4, 4:1, 2:5). Наш првак у претпоследњем колу, 12.маја у Будимпешти игра са ОСЦ.

Новобеограђани су и вечерас играли од сјаја до очаја. Почели су одлично, повели са 3:0 и чинило се да „госпарима“ нема спаса. Али, пулени Живка Гоцића су убрзо ушли у контраритам и допустили домаћину да у последњем минуту друге четвртине изједначи на 5:5.

Опет је у трећој четвртини заблистао Нови Београд, распуцао се Страхиња Рашовић и на семафору је било 6:9. А онда је у последњих осам минута уследио пад у игри тима са „11.априла“. Домаћин је брзо изједначио на 9:9, а 22 секунде пре краја Франко Лазић је погодио за прво вођство Југа – 11:10. Срећом, Јакшић је био бржи од сирене и донео је бод.

ЈУГ - НОВИ БЕОГРАД 11:11

БАЗЕН: „Груж“ у Дубровнику. Гледалаца: 1.000. Судије: Бух (Шпанија) и Оме (Немачка). Играч више: Југ 10 (5), Нови Београд 11 (6). Петерци: Југ 1 (1).

ЈУГ: Попадић (11 одбрана), Мозара, Фатовић 2, Звоно, Јоковић 3 (1), Вукојевић 1, Биљака 1, Лазић 2, Кржић, Какарис 1, Гргуревић, Жувела 1, Јуришић.

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић (5 одбрана), Страхиња Рашовић 4, Шушиашвили 1, Гранадос 2, Вучинић, Пијетловић, Драшовић, Јакшић 1,Перковић, Влахопулос 2, Скумпакис 1, Мартиновић, Жоао Педро.