ЗВЕЗДА БОЉА ОД ПАРТИЗАНА: Црвено-бели рукометаши после пет и по година савладали вечитог ривала

С. К.

15. 03. 2023. у 20:04

РУКОМЕТАШИ Црвене звезде су после пет и по година славили у вечитом дербију. Црвено-бели су у 19. колу АРКУС Суперлиге у Шумицама савладали фаворизовани Партизан са 29:25 (16:12). Звездаши су све време контролисали утакмицу, водили су и са 27:19. Најбољи играч дербија био је голман црвено-белих Димитрије Јелић са 12 одбрана, а у нападу се истакао Иван Хорват са 8 голова. Код Партизана је бољи од осталих био Урош Којадиновић са 5 погодака.

Instagram / crvenazvezdasd

Звездаши су последњи пут славили октобра 2017. године, када су на Бањици победили са 23:22.

Пулени Ратка Ђурковића у меч су ушли мотивисанији, одлучнији, храбрији. Брзо су наметнули свој ритам, из минута у минут повећавали предност, па су у 20. минуту имали 12:5. Партизан се на тренутак тргао и смањио на 12:10. Ипак, Звезда је на полувреме отишли са мирних 16:12.

Црно-бели су на почетку наставка припретили (16:14), али су звездаши серијом 6:0 преломили меч - 22:14. Водили су и са 27:18 и у финишу су допустили вечитом ривалу да ублажи пораз.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44