НОВИ БЕОГРАД КОНАЧНО ПОТОПИО ФЕРЕНЦВАРОШ: Српски првак у Лиги шампиона за ватерполисте први пут савладао Мађаре

С. К.

28. 02. 2023. у 21:38

ТЕК у четвртом покушају ватерполисти Новог Београда успели су да потопе Ференцварош. Српски првак је у деветом колу групе Б Лиге шампиона после велике борбе савладао славни мађарски клуб – 14:13 (4:3, 5:5, 2:4, 3:1). Пулени Живка Гоцића у 10.колу, 21.марта дочекују Прлаиновићев Марсељ.

До своје прве победе над популарним Фрадијем Новобеограђани су стигли у последњој четвртини. Захваљујући сјајном голману Жоау Педру који је неколико пута спречио Мађаре да се одлепе на два или више голова разлике, домаћин је сачувао прибаност, а онда је у последња три и по минута головима Влахопулоса, Гранадоса и Драшовића 11:12 претворио у недостижних 14:12. До краја је Молнар успео да ублажи пораз своје екипе.

Тако су се Мандић и другови реванширали не само за последњи пораз у Будимпешти (12:14), већ и за два неуспеха у прошлој сезони.

Почетак меча није наговештавао драму. Наш првак је кренуо силовито и головима Мандића, Гранадоса и Перковића већ у петом минуту је повео са 3:0. Међутим, ривал се није предао. Брзо је узвратио за 3:3 и од тог тренутнка гледали смо фајтерску борбу у базену.

До краја првог дела Нови Београд је контролисао утакмицу, водио са голом, два, али је било јасно да ће Мађари користити сваки пад у игри домаћина. И то су доказали у трећој четвртини када су преокренули на 10:9, а потом је завршили са 12:11. Срећом, у последњих осам минута пробудио се на голу Жоао Педро, одбрана је постала гранитна, а напад је прорадио баш када је требало да се обезбеди велика победа.

НОВИ БЕОГРАД - ФЕРЕНЦВАРОШ 14:13

БАЗЕН: СЦ „11.април“. Гледалаца: 1.000. Судије: Северо (Италија) и Гомез (Шпанија). Играч више: Нови Београд 11 (6), Ференцварош 10 (6). Петерци: Нови Београд -, Ференцварош 2 (1).

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић, Страхиња Рашовић, Мандић 2, Гранадос 2, Ћетковић 1, Душко Пијетловић 1, Драшовић 3, Јакшић 1, Перковић 1, Влахопулос 1, Скумпакис 1, Виктор Рашовић, Жоао Педро.

ФЕРЕНЦВАРОШ: Сакоњи, Молнар 1, Пол, Меркулов, Аргиропулос 2, Убовић, Фекете, Нађ, Немет, Варга 3 (1), Јаншик 4, Дамонте 2, Вогел.

ГРУПА Б

ДЕВЕТО коло групе Б: Нови Београд – Ференцварош 14:13, Југ – ОСЦ 12:8, Марсељ – Сабадељ 9:6, Бреша – Шпандау 04 14:10.

ТАБЕЛА: Бреша 24, Нови Београд 22, Ференцварош 18, Југ 14, Шпандау 8, Марсељ 7, ОСЦ 6, Сабадељ 4 бода.