РЕМИ ВАТЕРПОЛИСТА ПАРТИЗАНА И ШАПЦА: Црно-бели испустили победу

С. К.

21. 01. 2023. у 21:46

Мирољубиво у српском дербију на турниру Регионалне лиге у Шапцу. Ватерполисти Партизана су у последњој четвртини допустили домаћину да извуче бод - 12:12 (4:3, 3:2, 4:4, 1:3).

Црно-бели су одлучније ушли у меч, од старта су диктирали ритам, већ у првој четвртини водили су са 4:1.

Шапчани се нису предавали, успели су да ухвате прикључак (3:4), али не и да угрозе предност Београђана. Предвођени расположеним Смиљевићем (5 голова), тим са Бањице је доминирао све до средине треће четвртине када је повео са 11:8.

Упорни домаћин је головима Копцева, Мараша и Тохоља почетком последњих осам минута успео да изједначи на 11:11. Партизан је преко Гладовића опет повео, али је Тубић минут и 20 секунди пре краја поставио коначан резултат.

У београдском дербију Нови Београд је торпедовао Црвену звезду са 18:8 (6:1, 4:2, 5:2, 3:3), док је Раднички без болесних Добожанова, Тодоровског, Вица и Радуловића морао да се задовољи бодом против за- гребачке Младости -13:13 (5:3, 4:4, 1:3, 3:3).