ТРАЈЕ НАДА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Србија победила Аргентину, сад све очи упрте у Холандију

21. 01. 2023. у 15:15

РУКОМЕТАШИ Србије уписали су нову победу на Светском првенству. "Орлови" су били бољи од Аргентине са 28:22 (12:10) и нада за четвртфинале и даље постоји.

Ипак, не зависи све од изабраника Тонија Ђерона који морају да гледају Немачку и надају се поразима "панцера" у наредна два меча.

Да би Србија прошла даље Немци би морали да буду поражени од Холандије и Норвешке, што није немогуће, с тим да би Викинзи у последњем колу против тима Алфреда Гисласона могли да калкулишу, бирају ривала у нокаут рунди, да ли да иду на Шпанију или Француску.

Добра ствар је што смо изгубили од Немачке само голом разлике (33:34), па би и солидна предност од два-три поготка против Холандије могла да нас одведе међу осам најбољих. Све ће бити познато данас у другом колу, под претпоставком да Немачка изгуби од Холандије.

Што се меча са "гаучосима" тиче нервозно је Србија почела утакмицу, никако није успевала да сломи отпор борбеног ривала, па се на одмор отишло са "само" два гола предности - 12:10.

Наставак меча донео је оно што смо сви прижељкивали, много бољу игру наше селекције и рутинску победу од шест голова разлике.

Србија сада има гол разлику +12 (123:111), а Холандија +11 (87:76) с тим што поменута репрезентација тек треба да одигра меч друге рунде.

Наша селекција ће последњи сусрет у групи одиграти у понедељак од 18 сати управо против Холандије.

Друго полувреме: Србија - Аргентина 28:22

60' - "Орлови" су победили Аргентину.

56' - Србија ће победити "гаучосе" и нада за четвртфинале Светског првенства и даље постоји.

52' - Први гол Радивојевића из игре за максималних +7 Србије. Изабраници Тонија Ђероне крупним корацима газе ка новој победе на Светском првенству.

48' - Лепо је наш тим градио напад и проигран је Марсенић који је дошао до новог поготка на овом мечу.

47' - Пукла је одбрана Србије и то је казнио Симонет, а потом је контранапад за минус 3 пропустио ривал "орлова".

44' - Аргентина је у серији од 2:0. Рамирез је остао само на десном крилу и није му било тешко да погоди мрежу нашег националног тима.

41' - Одличан напад Србије и гол Пешмалбека. Дефинитивно је наш тим подигао ниво игре и сад је само питање којим резултатом ће се меч окончати. Иначе, у дргуом полувремену на голу наше селекције је Дејан Милосављев.

37' - Јужноамеричка селекција је постигла други гол у наставку утакмицу, а оба су постигнута са седам метара, тако да ривал "орлова" још није погодио из игре.

35' - Рамирез је реализованим седмерцем прекинуо серију Србије, али узвраћено је истом мером. Радивојевић је опет био прецизан.

33' - Ево "орлова" на највећој предности од почетка меча. Гол је постигао Радивојевић са седам метара и наш тим је после гола Вање Илића стигао до серије 6:0.

31' - Изгубљена лопта Аргентине и контра Србије која је окончана голом Додића и први пут је плус три за нашу селекцију.

Прво полувреме: Србија - Аргентина 12:10

30' - На крају је испало добро, с обзиром на то да се Србија мучила током првог дела меча.

29' - Искористила је наша репрезентација бројчану предност. Играло се 6 на 4 и то је био нови гол, а онда и Илић користи то што је наш ривал играо без голмана и погодио се са половине терена.

28' - Тренутно је прекид. Србија је искористила још један седмерац, а због кошкања играчи Аргентине добили су два искључења, наша селекција једно.

28' - Добра сарадња бекова Аргентине. На крају је Цупару савладало Симонети који је члан француског Монпељеа.

26' - Успео је Марсенић да изнуди седмерац, а опет је Радивојевић погодио. Он на овом првенству није промашио ниједном са седам метара (6/6).

23' - Јужноамеричка селекција не одустаје. Поново су дошли до предност. Србија никако да преузме у потпуности контролу.

20' - Добро је Аргентина искористила играча више. Направили су вишак на крилу одакле је Ломбарди био прецизан.

18' - Опет је +2 за "орлове". Богдан Радивојевић се уписао у стрелце са седам метара. Истом мером узвратио је и Ломбарди коме је ово био трећи гол на мечу.

15' - Велику прилику пропустио је Ломбарди да доведе "гаучосе" до вођства. На другој страни Орбовић је испалио бомбу из левице и погодио.

12' - Србија није реализовала први седмерац. Хуан Мануел Бар је успео да заустави ударац капитена "орлова". Кажњена је наша селекција за промашај, па је Ломбарди донео изједначење Аргентини.

11' - Креће Србија да додаје гас. Опет мрежу ривала погађа Воркапић који је био најбржи у контри. Паркер се лепо подигао на шут и погоди гол Србије.

9' - "Орлови" опет имају предност. Воркапић се сјајно снашао, успео да дође до лопте поред неколико противничких играча и постигне други гол на мечу.

7' - У стрелце се уписао и Рамирез. Ово је био други гола Аргентине са крила, а Кукић се на другој страни уписао у стрелце.

5' - Добар напад нашег националног тима који је поготком завршио капитен Немања Илић. За сада оба голмана имају по две одбране.

4' - Јужноамеричка селекције је први пут повела на овом сусрету. Након одбране Бара, ривал Србије је извео сјајан контранапад и Цупара је савладан.

2' - Србија је повела. Подигао се Орбовић на шут и чувар мреже Аргентине није могао ништа да уради у тој ситуацији. Успео је из тешке позиције да погоди гол наше селекције Ломбарди.

1' - Није наша селекција реализовала први напад. Ударац Вукашина Воркапића зауставио је голман Бар. Истом мером на другој страни узвратио је Владимир Цупара.

Уочи меча:

"Орлови" су у првом мечу друге фазе одиграли добар сусрет против Норвешке, али то није било довољно за тријумф, па ће изабраници Тонија Ђероне учинити све да у дуелу са јужноамеричком селекцијом дођу до победе. Наши играчи имају за шта да играју, морају да добију оба меча до краја. Сваки гол је битан. Упоредо са јурњавом за четвртфиналом, у игри су и олимпијске квалификације.

Србија је фаворит на овом мечу, посебно ако се зна да је Аргентина последња три дуела изгубила двоцифреном разликом.

Наша репрезентација ће после ове утакмице одиграти још једну, против Холандије у понедељак од 18 сати.

"Орлови" тренутно заузимају 4. место и имају два бода, Аргентина је шеста и нема ниједан бод.

БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом тениском турниру