ДА СЕ ВЕЛИЧАНСТВЕНИ ЗВОНКО НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ: Одржан меморијални турнир посвећен великану српског бокса

Богољуб Грујић

30. 10. 2022. у 15:04

Уз учешће педесет такмичара из двадесетак српских клубова и гостију из Чешке, у Зрењанину је у дворани која носи његово име, одржан други меморијални боксерски турнир Звонимир Звонко Вујин,  посвећен боксерском и спортском великану српског бокса и родног Зрењанина. 

ДА СЕ ВЕЛИЧАНСТВЕНИ ЗВОНКО НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ: Одржан меморијални турнир посвећен великану српског бокса

ФОТО: Боксерски савез Србије

Након прошлогодишње премијере и ревијалног карактера, турнир је ове године организован као треће редовно такмичарско коло боксерске Суперлиге Србије, а љубитељи бокса уживали су у 25 мечева у категоријама пионира, кадета, омладинаца, јуниора и сениора и у женској конкуренцији у категоријама кадеткиња, омладинки, јуниорки и сениорки, уз два ревијална меча. 


   Перспективни боксер Баната из Зрењанина,  Дарио Томић, одлуком стручног жирија, проглашен за најбољег учесника Меморијала, за најборбенији пар проглашени су Бојан Даниловић Црвена Звезда и Страхиња Мошорински Петровград, којима су пехаре доделили супруга Звонка Вујина Клара Вујин и легендарни боксерски судија Сретен Јабучанин, док су трофеј у жрнској конкуренцији освојиле Нада Кривачевић Витез и Анђелија Ковчић из Црвене звезде, а за најбољег младог боксера проглашен је Тарик Рашљанин из Новог Пазара.


57 ПУТА РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ СРБИЈЕ
    Звонимир Звонко Вујин рођен 28. јуна 1943. године у Зрењанину, био је члан боксерског клуба Банат и 57 пута репрезентативац Југославије, четвороструки првак Југославије, првак Балкана и Медитерана и вицешампион Европе и освајач две бронзане олимпијске медаље, у Мексику 1968. године, у лакој категорији и у Минхену 1972. године, у полувелтер категорији. Освајач је и некада престижних југословенских боксерских признања Златне рукавице (1965.) и Оскара (1971), а преминуо је 2019. године у Зрењанину.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи лете након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи "лете" након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

МАНЧЕСТЕР јунајтед дочекује Тотенхем у дербију 25. кола Премијер лиге (13.30), са јасном намером да настави победничку серију под вођством Мајкла Карика, док Спарси на "Олд трафорд" долазе у променљивој форми, али осокољени скоријим историјатом међусобних дуела ових екипа.

07. 02. 2026. у 07:20

КАО ДА СЕ НИШТА НИЈЕ НИ ДЕСИЛО: Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер објавама одушевили многе!

КАО ДА СЕ НИШТА НИЈЕ НИ ДЕСИЛО: Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер објавама одушевили многе!

"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер су се развели". Тако су јављали многи светски медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Потом се чинило да ствари нису тако црне између њих двоје, али... Заправо, баш јесу. Сада свако од њих живи свој живот - и, изгледа, уживају.

09. 02. 2026. у 14:50

Коментари (0)

Такси у Београду пред изазовом модернизације