СРБИН ЈЕ СВЕТСКИ ШАМПИОН: Али Арслан освојио злато на СП у рвању (ФОТО)

11. 09. 2022. у 19:30

ПРВИ од четири меча за медаље које су на Светском првенству у Београду изборили српски рвачи донео је златну медаљу нашем најтрофејнијем олимпијском спорту.

Али Арслан окитио се најсјајнијим одличјем после победе у категорији до 72 килограма грчко-римским стилом.Он је био бољи од такмилара из Азербејџана Улвија Ганидзеа и заслужено победио 7:4.

Натурализовани Иранац, који се такмичи под српском заставом, претходно је у полуфиналу убедљиво савладао Француза Ибрахима Ганема.  На путу до финала био је бољи и од Андреја Кулика из Украјине, Роберта Фрича из Мађарске и Криступаса Слијеве из Литваније.  Арсалану је ово друга медаља ове године за Србију, након што је освојио бронзу на Европском првенству у Будимпешти.

- Србија има светског шампиона!!!! Али Арсалан освојиооо јеее ЗЛАТОООО! [🥇] [🤼‍♂️] Грчко-римским стилом до 72 кг, победом над противником Улвија Ганизадеа из Азербејџана, резултатом 7:4 Али је Србији донео златну медаљу на светском првенству у рвању!

Подсетимо, финале је обезбедио и Зураби Датунашвили коме ће противник у категорији до 87 килограма грчко-римским стилом битие Турпан Бисултанов из Данске.

Виктор Немаш покушаће да освоји бронзану медаљу, а Мате Немеш и Себастијан Нађ обезбедили су најмање борбу за бронзу, пласманом у полуфинале.