СРБИЈА РАЗОЧАРАЛА НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ: Ово је мало ко очекивао, ватерполисти изгубили у осмини финала

04. 09. 2022. у 19:50 >> 21:44

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије изгубили су у осмини финала Европског првенства од Француске са 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 1:3) и разочаравајуће одиграли овај шампионат.

Иако је ово потпуно нова репрезентација мало ко је очекивао да ће "триколори" бити ти који ће нас зауставити у походу на нову медаљу у спорту у коме смо актуелни олимпијски прваци.

Видело се већ од старта утакмице да ће бити доста проблема. Одбрана није фунционисала толико лоше, али у нападу је много шкрипало. Такође, реализација играча више је била слаба - 0/7 у првом полувемену.

Француска је после две четвртине стекла предност од 4:2. Покушавала је наша селекција да се врати и у томе је успела. Голом Душана Мандића Србије је изједначила на 9:9, али је наш ривал у последњем нападу искористио играча више преко Мазрукија и велико славље "триколора" је могло да почне.

Занимљиво када је овај шампионат у питању је тај да је ово први пут да Србије неће играти међу осам најбољих не Европском првенству, а тек други да се неће борити за медаље од 2006. године.

Сада изабранике Дејана Савића чека борба за девето место.

Пред трофејним стручњаком је доста посла, мораће екипу да спреми пре свега за Олимпијске игре које се 2024. године играју у Паризу.

Четврта четвртина: Србија - Француска 9:10

32' - Крај утакмице! Србија није отишла међу осам најбољих.

32' - Невероватно. Марзуки користи играча више и 29 секунди пре краја Француска постиже први гол у овом кварталу.

31' - То је карактер победника. Када је требало Душан Мандић погађа. Коначно је реализован играч више и сада смо на почетку ако се гледа резултат.

30' - Ово нам је требало. Није се либио да покуша Страхиња Рашовић и погодио је из велике даљине. Има наде да може да се избори позитиван резултат.

30' - Невероватно. Србија не може да се повеже, Фонтани је уписао 13 одбрану и "делфини" су пред поразом.

27' - Требало је ово "делфинима". Душан Мандић се подигао, сјајно шутирао и успео да погоди са дистанце. Јако битан гол.

Трећа четвртина: Србија - Француска 6:9

24' - Сјајан гол Вернуо. Шрауба за нових три разлике ривала Србије - 6:9. Ово је мало ко очекивао.

23' - Успела је наша селекција некако да дође до гола. Ћушнуо је лопту у гол Вицо након што се она одбила од пречке.

23' - Опет Француска има три гола предности. Србија је све ближе елиминацији већ у осмини финала.

20' - Сада је одбрана та која није на нивоу. Мазруки је одвео "триколоре" на плус три. Опет су се "делфини" изборили за петерац и сигуран је био Душан Мандић.

19' - Невероватан гол Крусиле, са девет метара је шутирао и матирао Добожанова. Ипак, Србија брзо узвраћа преко Страхиње Рашовића - 4:6.

18' - Не одустају Французи. Изнудили су играча више, а Иго Крусила је био у доброј позицији и није му било тешко да постигне други гол на мечу.

18' - Коначно добар потез у нападу. Петар Велкић се изборио за петерац, а Страхиња Рашовић је успео да га реализује и надамо се тргне нашу селекцију.

Друга четвртина: Србија - Француска 2:4

Завршено је прво полувреме. Србија је одиграла лоше у уводних 16 минута. Напад је веома лоше функционисао, посебно играч више где је реализација ужасна - 0/7. "Делфини" ће под хитно морати нешто да промене уколико желе да играју у четвртфиналу.

16' - Француска је прекинула серију без гола. Емил Бројх се изборио за добру позицију и успео је да савлада Лазара Добожанова.

16' - Невероватно! То је најбоља реч да се опише реализација играча више наше селекције - 0/7 је у том сегменту.

15' - Не иде, па не иде, посебно у нападу. За сада је виђен само један гол у другом кварталу. Наши ватерполисти су у великом грчу и никако да прикажу игру достојну Олимпијског шампиона.

14' - Французи су пали, али изабраници Дејана Савића никако не успевају да ухвате континуитет у нападу и то је једини разлог зашто "триколори" и даље имају предност.

10' - Ово се чекало. Радуловић је узео лопту и шутирао из даљине - успео је да погоди гол ривала и делује да се "делфини" буде.

Прва четвртина: Србија - Француска 1:3

8' - Први период је окончан са 3:1 за Француску и Србија под хитно мора да се тргне како не би било касно.

6' - Коначно долазимо до првог поготка. Потом је уследила и добра одбрана, а онда је и Вицо изнудио играча више, но тај сегмент игре нам не иде баш најбоље - 0/5.

5' - Ривал наше селекције је изнудио петерац након непрописне игре Пљеванчића. Француска је дошла до великих 3:0, па је Дејан Савић био принуђен да затражи први тајм-аут на утакмици.

5' - Није добро почело. Француска стиже до два гола предности, а наша репрезентација има доста проблема у нападу, чак и када има бројачану предносту и базену.

3' - Успели су "триколори" да реализују напад и дођу до почетне предности. Ипак, "делфини" су поново добро искреирали напад, али нова пречка, овога пута ју је погодио Сава Ранђеловић.

1' - Није наша репрезентација искористила први напад у коме је имала играча више. Пречка се спречила Французе да приме гол.

Уочи меча:

Изабраници Дејана Савића су без икакве дилеме фаворити на овом мечу, али треба бити опрезан, јер једино мерило је базен. Ваља споменути и то да наша селекција расте пошто је тим добрано подмлађен.

Србија је током групне фазе победила Израел и Словенију, али је убедљиво поражена од Мађарске и тај меч био је одигран веома лоше.

Француска је са друге стране победила Малту, изгубила од Хрватске, а одиграна нерешено са вицепрваком Олимпијских игара, селекцијом Грчке.

Овај меч можете да пратите у текстуланом преносу на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Детаљ са утакмице Србија - Словенија