ДЕЛФИНИ ПОТОПИЛИ СЛОВЕНЦЕ: Чека се противник у осмини финала Европског првенства у Сплиту

02. 09. 2022. у 11:38 >> 13:07

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије победили су селекцију Словеније у трећем мечу групе Д на првенству Европе у Сплиту резултатом 17:6 и тиме завршили групни фазу.

Најефикаснији у нашој селекцији био је капитен Страхиња Рашовић са четири гола, док су по два су постигли Виктор Рашовић, Немања Вицо, Ђорђе Вучинић, Огњен Стојановић и Радомир Драшовић, док су по један гол постигли Василије Мартиновић, Лука Пљеванчић и Марко Радуловић.

Србија је групну фазу завршила као друга у Групи Д, што значи да ће наша селекција играти меч осмине финала у недељу од 20.30.

Ривал Делфинима у мечу осмине финала биће трећепласирани из Групе Б, а то ће готово извесно бити Француска или Грчка. Потенцијално четвртфинале донело би нам меч против Италије или Црне Горе, у зависности од исхода међусобног дуела те две селекције касније данас.

СРБИЈА - СЛОВЕНИЈА  (17:6)

КРАЈ МЕЧА, СРБИЈА ЈЕ ПОБЕДИЛА РЕЗУЛТАТОМ 17:6

8. минут - Стојановић везује други гол на самом крају меча и ставља тачку на ову утакмицу. (17:6)
3. минута - Србија у последњој четвртини прави серију од 3:0! Воде наши (16:6) голом Стојановића
1. минут - Започињу наши силовиту последњу деоницу. (14:6)

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ (13:6)

8. минут  - Имао је Радуловић зицер, али је голман Словеније био успешнији. Готова је трећа деоница. (13:6)
6. минут - Ово је Србија какву навијачи хоће да гледају!  Прво је Вицо изнудио играча више, а онда је постигао и други свој гол за кратко време. Може се рећи да је утакмица практично решена. Сјајна трећа четвртина изабраника Дејана Савића. (13:6)
4. минут - Сада напад Делфина функционише изврсно. Виктор Рашовић постиже свој други гол на мечу, поново је наша селекција имала предност играча више и изградила је праву позицију за ударац. (11:6)

4. минут  - Одличан напад Србије са играчем више, лопта се брзо кретала, изграђена је одлична позиција за Ђорђа Вучинића који није имао тежак посао да савлада голмана Словеније. (10:6)

3. минут  - Искључење је зарадио Лука Пљеванчић, а Матеј Настран је одличним ударцем успео да постигне погодак и смањи предност Србије. (9:6)

2. минут - Страхиња Рашовић је сигуран са пет метара, и наша селекција се поново одлепљује на већу разлику. (9:5)

1. минут - Радомир Драшовић отвара друго полувреме поготком. (8:5)

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ (7:5)

Србија је ову четвртину изгубила, мораће Делфини боље да одиграју у наставку меча

7. минут  - Капитен Рашовић погађа с десне стране, поново је само један гол предности за Србију (7:5).
6. минут - Никако не успевају наши да направе серију, Словенци брзо враћају резултат на само један поен заостатка (6:5)

4. минут - Одговара Србија на ову серију Словенаца, решава Вучинић ситуацију са играчем више на метар од гола (6:4).

3. минут  - Још један гол Словенаца са играчем више, опет је био презизан Бењамин Поповић. Враћају се наши ривали у игру. (5:4).

2. минут  - Имали су Делфини играча више, Рашовић је сјајно упливао у простор од два метра, али му је лопта склизнула са руке у пресудном моменту, те се резултат није променио. Словенци користе играча више преко свог центра Јаше Кадивеца. (5:3).
1. минут - И поново су наши били бржи и опет први дошли до лопте (5:2).

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ (5:2)

7. минут - Наши су организовали врз напад,  а Василије Мартиновић је уписао први гол на овом Европском првенству (5:2).
6. минут - Сјајан шут Бењамина Поповића и други гол за Словенце (4:2).
5. минут - Одличан напад наших Делфина, изнудили су искључење ривала, а потом је  Драшовић био сигуран и сјајно погодио за (4:1).
4. минут - Страхиња Рашовић постиже свој пети погодак на првенству и враћа два гола предности нашој селекцији - (3:1).
3. минут -  Користе Словенци предност играча више и смањују на (2:1).

2. минут - И опет гол! Овај пут стрелац је био Рашовић (2:0) за Србију.

2. минут - Марко Радуловић постиже први гол на мечу (1:0).
1. минут - Меч је почео, брже су до лопте допливали наши ватерполисти.

УОЧИ МЕЧА:

Ватерполо репрезентација Србије успешно је започела наступ на Европском првенству у Сплиту, сигурном победом над Израелом са 18:3.

Али су онда наши "делфини" изненађујуће лако изгубили у другом мечу од Мађарске и поражени са 16: 7.

Пораз од северних комшија је ватерполо тим Србије дефинитивно је оставио без шанси за прво место у групи, а дуел са Словенијом, уз преко потребно враћање уништеног самопоуздања, послужиће и да се поједини играчи за које је селектор Савић истакао да "још нису стигли у Сплит", пробуде.

Србија је тренутно друга у групи Д са три поена док је Словенија на последњем четвртом , месту без освојених поена.

Наша селекција ће готово сигурно заузети друго место у групи јер им је за тај искод осим победе довољан и нерешен резултат, а не би смело да се деси да Словенија икако запрети изабраницима Дејана Савића, што значи да ће ривал наше репрезентације у осмини финала бити, највероватније, Француска. То ће се знати на крају дана, када буду комплетирани сви резултати осталих група.