ВЛАДА МЈАНМАРА ОДУШЕВЉЕНА: Погледајте како изгледа тенковски биатлон - такмичење које привлачи све више пажње (ВИДЕО)

22. 08. 2022. у 13:19

МЈАНМАР је заслужено освојио прву награду на тенковском биатлону (такмичење тенковских посада) у Дивизији-2 на Међународним војним играма организованим у Руској Федерацији, наводи се на сајту Владе ове државе.

Фото Танјуг/АП

У тенковском биатлону Дивизија-2 (Лаос, Јерменија, Сирија и Мјанмар), тенковска трупа Мјанмара поставила је рекорд, завршивши етапу за 27 минута и 43 секунде, док је другопласирана екипа завршила трку за 38 минута и 14 секунди - наводи се на сајту Владе.

Посаде имају задатак да у најкраћем року пређу стазу дугу 4.100 метара, правилно савладају препреке на њој и гађају циљеве тенковским топом, спрегнутим и противавионским митраљезом. Такмичење се састоји од појединачне трке, полуфиналне штафете и финалне штафете.

Мјанмар је учествовао у тенковском биатлону по пети пут, укључујући овогодишњи догађај.

Године 2018. када се такмичење није одржавало по дивизијама, ова држава заузела је 16. место од укупно 22 такмичара. Од 2019. године такмичење се одржава по дивизијама, а Мјанмар је од тад заузео пето, четврто и треће место, а ове године је и победио.

Константним напретком су изузетно поносни челници ове земље који истичу да су државне трупе Мјанмара са међународног војног форума "Армија 2022" понеле изузетна такмичарска, технолошка искуства и развиле пријатељске односе са осталим учесницима игара.

Међународни форум "Армија 2022" завршен је 21. августа у Москви. У оквиру њега одржано 289 догађаја у објектима парка "Патриот", на полигону "Алабино", на аеродрому "Кубинка", као и у свим војним окрузима у више од 30 региона Русије. На форуму су учествовале војне делегације из 72 земље света.

БОНУС ВИДЕО: Репортер "Новости" на позицијама руске војске

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34