А 32 ГОДИНЕ ПОСЛЕ ТАТИНЕ МЕДАЉЕ... Ангелина Топић: Ово нисам очекивала ни у најлуђим сновима!

21. 08. 2022. у 22:30

АНГЕЛИНА Топић, наша млада атлетичарка, одушевила је Србију сјајним наступом на Европском првенству у Минхену, али ни сама није сањала подвиг који је остварила.

Instagram / Dragutin Topic

Подсетимо, иако има само 17 година, Ангелина Топић је освојила бронзану медаљу на шампионату Европе.

- Знам да то кажем сваки пут, али заиста, овај пут стварно немам речи, рекла је млада српска атлетичарка Ангелина Топић након освајања одличја у скоку у вис на шампионату Европе.

- Ово нисам очекивала ни у најлуђим сновима, али ево десило се, написали смо историју, хвала свима који су били уз мене, мом клубу, министарству омладине и спорта, Атлетском савезу, Олимпијском комитету и спонзорима, изјавила је ћерка легендарног Драгутина Топића.

Она је у Минхену освојила бронзу тачно 32 године после злата које је њен отац освојио на шампионату у Сплиту 1990. године.

Заправо, Драгутин Топић је првак Европе постао 31. августа, а Ангелина је до медаље дошла у десет дана "ранијем термиону".

Подсеитмо, у велико финале континенталног шампионата ова 17-годишњакиња, рођена 26. јула 2005, ушла је као девета од 13 финалисткиња када се рачунају лични рекорди, али у недељу увече је, иако најмлађа и иако аутсајдер по досадашњим остварењима, нестварно скакала и освојила медаљу.

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, "гробари" и "делије" загрмели као један!