ГРАДСКО ВЕЋЕ ОДЛУЧИЛО: Шапићев избор за спорт у Београду је Пенић
НОВИ градски секретар за спорт и омладину је Никола Пенић.
ФОТО: Спортски савез Београда
Овај рођени Београђанин, дугогодишњи је успешни спортски радник. Последње четири године провео је на месту генералног секретара Спортског савеза Београда, где је успешно водио овај велики савез.
ССАБ окупља преко 100 чланица и као таква је највећа не владина организација која се бави спортом у главном граду.
Пре тога он је десет година био генерални секретар Атлетског савеза Београда, а четири године био је ген сек АК Црвена звезда. Обављао је и функцију директора атлетике на Универзијади 2009. Исте године је проглашен за најбољег атлетског радника у избору Атлетског савеза Србије.
ФОТО: Спортски савез Београда
Пенић иза себе има два завршена факултета. Дипломирао је на Факултету за спорт и физичко васпитање Универзитета у Београду, као и Факултету за менаџмент у спорту Алфа.
Он ће тако постати нови члан тима руководилаца, код градоначелника Александра Шапића, који свакодневним радом наставља да доноси бенефите градској управи.
Током атлетске каријере је био висештруки освајач медаља у дисциплини 800 метара на Првенствима Југославије, у различитим категоријама.
ФОТО: Спортски савез Београда
За јуниорску репрезентацију Југославије је 1997. године такмичио се у дисциплинама 800 и 4x400 метара. Наступао је за клубове Нови београд, Партизан, Милиционар и Црвена звезда.
БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РОНАЛДО НЕ НАМЕРАВА ДА ЗАВРШИ КАРИЈЕРУ! Кристијано хоће са Португалом и на ЕУРО 2028
09. 07. 2026. у 20:58
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
ПАРТИЗАН ДОБИО ПОНУДУ КОЈА СЕ НЕ ОДБИЈА?! Милиони стижу у Хумску за Угрешића
Српски фудбалер, Огњен Угрешић, ускоро би могао да пређе из Партизана у Болоњу.
09. 07. 2026. у 17:21
МУРИЊО НЕЋЕ ДА ЋУТИ: "Срамота, ово је пљачка - усред бела дана! Зашто само Аргентини? Фудбал заслужује боље..."
ФУДБАЛЕРИ Аргентине после нестварног преокрета елиминисали су Египат у осмини финала Светског првенства.
08. 07. 2026. у 18:20
Коментари (0)