ПОДМЛАЂЕНА СРБИЈА ПОКЛЕКЛА НА ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ: Црна Гора боља од "делфина" на старту Светске лиге

22. 07. 2022. у 19:08 >> 19:14

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије нису добро почели наступ на Завршном турниру Светсњке лиге у Стразбуру. Подмлађена екипа коју је селектор Савић одвео у Стразбур доживела је убедљив пораз од Црне Горе - 8:16 (3:3, 0:5, 3:3, 2:5).

ПОДМЛАЂЕНА СРБИЈА ПОКЛЕКЛА НА ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ: Црна Гора боља од делфина на старту Светске лиге

Наредни ривал делфина биће светски шампион Шпанија, која је у првом колу надиграла Аустралију са 13:10.

Најефикаснији у редовима "ајкула" био је играч Приморца Марко Мршић који је постигао пет голова, истакао се и Аверка са три, али и голман Тешановић са чак 11 одбрана.

Треба рећи да је Србија у Стразбур дошла са комбинованим тимом у коме су само тројица играча који су наступили на Светском првенству у Будимпешти, где су изабраници Дејана Савића управо у мечу против Црн горе освојили пето место.

С друге стране, чета Владимира Гојковића добила је прилику да наступи на Завршном турниру тек након одустајања Бразила, али су овим тријумфом, макар и против "другопозиваца" Србије показали да им је у Стразбуру свакако место.

Додајемо да су резултати у првој рунди такмичења битни само због одређивања "такмичарског броја" јер ће све екипе у четвртфинале.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30' - 7:14 Мање од три минута до краја  утакмице смањује Србија на минус седам.

29' - 6:14 Мршић стиже до шестог гола. Бриљира ватерполиста Приморца данас, мада има и помоћ лоше одбране Србије мора се истаћи.

26' - 6:13 Нови гол у мрежи делфина. Србија је пред једним од најтежих пораза у историји.

25' - 6:12 Црногорци су изједначили у спринтовима за лопту, коначан резултат у овом сегменту игре је 2:2. У головима је међутим 12:6 за ајкуле јер су искористили играча више и у првом нападу преко Аверке постигли гол за плус шест.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

Трећа деоница завршена је истим резултатом као прва - 3:3, али Црна Гора има велику предност захваљујући убедљивом издању у другој четвртини коју је решила са 5:0 у своју корист.

24' - 6:11 Смањује Вучинић на минус четири, са играчем више ссмо постигли гол. ИСкључен је био Ђурђић који је по повратку у игру постигао гол за ајкуле.

23' - 5:10 Лукић постиже погодак из контре, први гол из контре за нашу селекцију на девет минута до краја утакмице.

21' - 4:10 Мршић показује сав раскош свог талента и то баш против Србије. Сада је погодио са бековске позиције за плус шест.

20' - 4:9 Четврти погодак Мршића који са петерца враћа плус пет за Црногорце.

19' - 4:8 Коначно гол. После више од 11 минута Србија је постигла погодак и смањила на 4:8

Иначе, базен у Стразбуру изгледа као поприште неког воденог циркуса, са лајт-шоом и са ласерима црвене и зелене боје који означавају линије од два и пет метара од голова.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

Србија је успела да прими пет голова, а не постигне ниједан у другој деоници и сада ће бити веома тешко надокнадити овај минус.

16' - 3:8 Црна Гора на одмор иде са пет голова предности, на помолу је катастрофа делфина!

16' - 3:7 И опет Мршић. Његов трећи узастопни гол за великих плус 4 Црне Горе против подмлађеног тима Србије.

15' - 3:6 Опет је Мршић сигуран и Црна Гора сада има плус три, највећа предност на утакмици.

14' - 3:5 После дужег периода без гола, а Србија је пропустила неколико прилика, највише захваљујући голману Црне Горе Тешановићу, Мршић је довео ајкуле у предност од 5:3.

11' - 3:4 Црна Гора долази до првоггола у наставку и то преко Ђурђића са петерца. Претходно је Радуловић био непрецизан из казненог ударца.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

Црна Гора је боље отворила меч, два пута водила са два гола разлике, али су се "делфини" вратили, искористивши петерац, а онда и играча више.

8' - 3:3 На 38 секунди до краја прве четвртине делфини стижу до изједначења преко Радуловића.

6' - Аверка је вратио плус два Црногорцима, али је Стојановић узвратио са петерца за 2:3.

5' - 1:2 Василије Мартиновић постиже први гол за нашу репрезентацију.

4' - 0:2 Богдан Ђурђић је удвостручио предност ајкула. Србија без гола на половини прве четвртине.

3' - 0:1 Црногорци користе играча више и стижу до првог гола на мечу.

Реперезентације Србије и Црне Горе такмиче се у групи А  у којој се још селекције Шпаније и Аустралије. Они су већ играли а светски шампион победио је 13:10.