СРБИЈА ОСВОЈИЛА ПЕТО МЕСТО: "Делфини" тријумфално завршили Светско првенство

03. 07. 2022. у 16:45 >> 18:16

ВАТЕРПОЛО репрезентација Србије освојила је пето место на Светском првенство победом над Сједињеним Америчким Државама са 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:3).

СРБИЈА ОСВОЈИЛА ПЕТО МЕСТО: Делфини тријумфално завршили Светско првенство

Навикли су нас "делфини" на злата, али овај резултат није неуспех с обзиром на то да је Дејан Савић подмладио репрезентацију и тек се на наредним такмичењима очекује борба за медаље.

Актуелним шампионима Олимпијских игара је ово друго првенство света које завршавају на петој позицији.

Што се меча са Американцима тиче само је први период био изједначен, док је остатак меча протекао у доминацији Србије. Наши репрезентативци су на одмор отишли са +2 - 8:6.

Изабраници Дејана Удовичића су покушали да се врате у меч у другом полувремену, али на голу "делфина" је бриљирао.

Максимална предност Србије износила је четири разлике. Ту предност је наша селекција имала у трећем кварталу и тријумф се ниједног момента није доводила у питање.

Најефикаснији у победничкој репрезентацији био је Страхиња Рашовић са четири гола, док је један мање постигао Душан Мандић. Најбољи код САД био је Боувен са четири поготка.

Подсетимо, треће место је освојила Грчка победивши Хрватску, а у финалу од 20 сати се састају Шпанија - Италија.

Четврта четвртина: Србија - САД 13:10

32' - Крај утакмице!

32' - Добар напад Америке и гол Бена Халока. Сада можемо да кажемо да је Србија пета на планети.

30' - Још једна бомба Саве Ранђеловића. Други гол је постагио на овом мечу и "делфини" су јако близу тријумфа.

29' - Седму одбрану уписао је Добожанов. Америка није успела да реализује два играча више.

28' - Поново Боувен погађа. Ипак, не може сам и уколико му се неко не придружи шансе за преокрет Америке су готово никакве.

27' - Боувен постиже трећи гол. Он је био прецизан са пет метара након фаула који је направио Виктор Рашовић. Сјајан напад играча више и Радомир Драшовић је погодио са левог крила - 12:8.

26' - Два пута у једном нападу САД је имао играча више, но маестрално је на голу Србије реаговао Лазар Добожанов и сачувао предност са краја треће четвртине.

Трећа четвртина: Србија - САД 11:7

24' - Србија је овај део меча добила са 3:1 и са великих +4 улази у завршних осам минут.

23' - Први гол у трећем кварталу Америка је дала минут пре краја. Стрелац тог поготка био је Боувен. На другој страни сјајна акција код играча више, Лукић за Лазића који погађа са прве стативе.

22' - Фантастична одбрана "делфина" у овом периоду. Радуловићу је спала капица, али то му није сметало да дође до гола број 10 на првенству света.

20' - Одлично се изборио Лазић за позицију и изборио је петерац. Баш као и први пут и сада је прецизан био Страхиња Рашовић и вратио Србији +3 - 9:6.

19' - Серија лоших напада у трећем периоду. Још увек нема гола, а Србија није искористила играча више.

Друга четвртина: Србија - САД 8:6

16' - За позицију се изборио центар Бен Халок који се сјајно одвојио од одбранбеног играча и смањио предност Србије.

15' - Радомир Драшовић је други пут зарадио искључење, а Американци су стрпљиво градили напад којим је голом завршио Кејс Дод.

14' - Вицо се претплатио за то да избори играча више. Изабраници Дејана Савића то зналачки користе и преко Мандића први пут имају четири гола предности.

13' - Прекида Америка серију ривала. Ирвинг је други пут матирао Митровића и то након искључења Ранђеловића - 6:4. Вицо се поново изборио за бројчану предност, а онда Страхиња Рашовић постиже гол за нових +3.

11' - Шта тек рећи за бомбу Мандића. Подигао се и погодио. Одбрана ривала није била добро постављена, а најбољи играч наше репрезентације је то искористио за други гол на мечу.

10' - Фантастична одбрана од играча више, а онда и мајсторија Саве Ранђеловића, постигао је гол из велике даљине и први пут донео плус два "делфинима".

9' - Одличан напад Србије на старту другог дела. Вицо је најпре изнудио искључење, а потом и петерац који је у гол претворио Страхиња Рашовић.

Прва четвртина: Србија - САД 3:3

8' - Након прве четвртине резултат је 3:3. Наши ватерполисти су у два наврата имали вођство, али нису успели да се одлепе.

7' - Обе репрезентације у последњим нападима нису успеле да искористе бројчану предност у базену, па је резултат остао непормењен.

6' - Опет играч више за САД и нови гол. Ирвинг је погодио за ново изједначење. Изабраници Дејана Удовичића недозвољавају ривалу да се резултатски одлепе.

5' - Даубе погдађа за 2:2. Искористили су Американци играча више, лопта је добро кружила и Митровић није могао да заустави ударац. Сада Србија користи такође играча више. Страхиња Рашовић није много оклевао, шутирао је одмах по пријему лопте и донео ново вођство нашј селекцији.

3' - Мајторија Душана Мандића. Истицало је време за напад "делфина", али ватерполиста Новог Београда је лобовао голмана САД и сјајно погодио за прво вођство наше селекције на овом мечу.

1' - Одличан почетак нашег ривала. Александер Боувен је погодио из првог напада. Ово је био његов 18. гол на Светском првенству. Србија такође искористила први напад. Радуловић је погодио за изједначење.

Уочи меча:

Изабраници Дејана Савића су на отварању такмичења играли против ове селекције и славили су сломивши отпор ривала у финишу.

Нема сумње да је Србија фаворит на овом мечу и пето место би сигурно значило нашој селекцији чији тим је добрано подмлађен.

"Делфини" су у прошлом мечу савладали Црну Гору, док се Америка овог сусрета домогла тријумфом над домаћином Мађарском.

Подсетимо, треће место освојила је Грчка победом над Хрватском, док се у финалу од 20 сати састају Шпанија - Италија која брати титулу.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ БИО ЊЕГОВ ПОЧЕТАК: Посета Дејану Савићевићу и његовој Вањи 1989. године

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17