ЏАБЕ ИМ ПОБЕДА НАД СРБИЈОМ: Хрватска "потопљена" на следећој препреци

01. 07. 2022. у 21:11

ВАТЕРПОЛИСТИ Шпаније пласирали су се у финале Светског шампионата у Будимпешти, пошто су у петак у полуфиналу убедљиво савладали Хрватску 10:5.

ЏАБЕ ИМ ПОБЕДА НАД СРБИЈОМ: Хрватска потопљена на следећој препреци

За светску титулу, у репризи финала из Гванџуа 2019, поново ће играти са браниоцом титуле Италијом, која је раније данас савладала Грчку 11:10.

Најефикаснији у редовима Шпанаца био је Алваро Гранадос са четири гола.

Након првих осам минута, обе екипе су и постигле по три гола. Ипак, у другој четвртини догодио се пад у игри Хрвата, који никако нису усели пронаћи пут до мреже Шпаније. Са друге стране, ватерполисти "црвене фурије" су постигли два гола, па су са предношћу од два разлике отишли на полувреме.

Шпанци су у наставку одржавали предност, да би у последњој четвртини отишли на недостижних 10:5, чиме су Хрвати остали без шансе за злато.

БОНУС ВИДЕО: "Делфини" се насмејани спремају за Светско првенство