ЦРНА ГОРА ДОБИЛА ЛЕКЦИЈУ ОД МЛАДИХ "ДЕЛФИНА": Србија ће играти за пето место на Светском првенству у ватерполу

01. 07. 2022. у 14:41 >> 15:37

ВАТЕРПОЛО репрезентација Србијесавладала је Црну Гору са 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1) у утакмици за пласман од петог до осмог места.

ЦРНА ГОРА ДОБИЛА ЛЕКЦИЈУ ОД МЛАДИХ ДЕЛФИНА: Србија ће играти за пето место на Светском првенству у ватерполу

Делфини ће тако играти за пето место, а противника ће сазнати после последњег меча дана када се састају Мађарска и САД. Тај меч биће одигран у недељу од17 часова.

Поражени из тог сусрета играће са Црногорцима за седмо место.

Најефикаснији играч наше екипе био је Страхиња Рашовић са три гола.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

10:7 - Марко Радуловић из петерца враћа плус три ншој селекцији. После Радовића, треће искључење зарадио је и други бек Црне Горе Чучковић.

9:7 - Користе Црногорци играча више после искључења Ранђеловића. Попадић је стрелац, то је његов други гол.

9:6 - Србија ма плус три! Стрелац је Страхиња Рашовић, коме је ово трећи гол на утакмици, а 13. на турниру.

8:6 - Нисмо искористили играча више, треће искључење зарадуи је Радовић који се више неће враћати у игру, али с друге стране ни Ђурђић не користи зицер па је резултат непромењен.

Србија улази са плус два у последњу деоницу.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

8:6 - Поново делфини долазе до плус два. Стрелац је Рашовић, то је његов други гол из три покушаја.

7:6 - Трећи гол Ђурђића који смањује предност делфинана минут и по до краја треће четвртине.

7:5 - Нови гол Јакшића који враћа плус два.

6:5 - Владо Попадић смањује на лепу асистенцију Петковића.

6:4 - Вицо доноси плус два, то је највећа предност на утакмици.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

5:4 - Драшовић! На осам секунди до краја полувремена делфини користе играча више. Била је та лопта на руци голмана "ајкула, али је шут био прејак. С друге стране, одбранили смо последњи напад и идемо на одмор са голом предности.

4:4 - Богдан Ђурђић са дистанце погађа. Ово је други његов покушај и опет је погодио за изједначење.

4:3 - Митровић спрешава Црногорце да дођу до нове предности, а с друге странењ делфини не користе играча више. Коначно, Јакшић новим голом доноси предност Србији на два минута до полувремена.

3:3 - Ђорђе Лазић враћа егал. Нису дуго делфини били у заостатку.

2:3 - Коначно погодак у другом делу игре, али на жалост до првог вођства на утакмици стигли су Црногорци.

2:2 - Минут и по у другој четвртини игра се без голова.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

2:2 - Црногорци су искористили играча више и 30 секунди пре краја првог дела преко Ђурђића стигли до 2:2.

2:1 - Јакшић прецизним ударцем доноси предност делфинима.

1:0 - Прво гол на утакмици постиже Страхиња Рашовић.

Србија је у четвртфиналном мечу поражена од Хрватске, а Црна Гора од Шпаније.

Победник овог меча играће против бољег из дуела Мађарске и САД за пето место на Светском првенству.

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33