СЕБИЋ "УПУЦАО" ЗЛАТО У ОРАНУ: Једанаеста медаља за Србију на Медитеранским играма

Танјуг

30. 06. 2022. у 14:05

ОСВАЈАЧ бронзане медаље са Олимпијских игара у Токију 2020. Миленко Себић освојио је данас златну медаљу на 19. Медитеранским играма у Орану у дисциплини ваздушна пушка.

СЕБИЋ УПУЦАО ЗЛАТО У ОРАНУ: Једанаеста медаља за Србију на Медитеранским играма

Фото архива ВН

Себић је са 625 кругова квалификације завршио на 7. месту са ког је ушао у финале.

У финалном делу такмичења, Миленко је показао класу и победио конкурента из Хрватске Мирана Маричића са 17:15.

Био је ово Миленков деби на Медитеранским играма, па је злато за њега још слађе због те чињенице.

- Било је изузетно тешко. Главни меч је био веома тежак, јер сам последњих неколико месеци имао проблем са пуцањем ваздушном пушком, где сам једно време мислио да је проблем у мени. А онда сам заменио механизам у мојој пушци и видео сам да је проблем на другом месту. Финале је било солидно, имао сам трему и притисак, али сам успео то да исконтролишем и да се изборим за златну медаљу. Презадовољан сам, јер су ово моје прве Медитеранске игре у каријери и одмах сам успео да освојим златну медаљу - изјавио је Себић.

Наш други такмичар у овој дисциплини Лазар Ковачевић такође је остварио добар резултат и завршио је финале на 5. месту.

Србија је са пет златних, две сребрне и четири брозане медаље на шестом месту по укупном броју одличја у Орану, иза Турске, Италије, Алжира, Египта и Француске.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00