СРБИЈА СЕ МУЧИЛА, АЛИ ПОБЕДИЛА: "Делфини" нервирали навијаче и једва сломили отпор чврсте Аустралије

23. 06. 2022. у 17:42

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије су теже него што се очекивало победили Аустралију у другом колу Светског првенства са 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0).

СРБИЈА СЕ МУЧИЛА, АЛИ ПОБЕДИЛА: Делфини нервирали навијаче и једва сломили отпор чврсте Аустралије

Мало ко од навијача наше репрезентације је очекивао овако неизвестан меч. Аустралија је чврсто играла у одбрани, али треба рећи и да је реализација играча више била велики проблем "делфина" на овом сусрету.

Ипак, најважније је то да је ватерполо репрезентација Србије чија је УНИQА – званично осигурање успела да тријумфује и на тај начин направи велики корак ка директном пласману у четвртфинале.

Колико су изабраници Дејана Савића имали проблема у нападу најбоље показује коначан резултат. Такође, један од наших најбољих играча Страхиња Рашовић није постигао ниједан погодак.

Исход ове утакмице могао је да буде и другачији. Аустралија је водила у два наврата, но на крају је пресудио квалитет, али и искуство које је без икакве дилеме на страни наше репрезентације.

Меч је решен пројектилом Николе Лукића. Занимљиво је да је то био једини погодак у последњој четвртини.

По два гола у селекцији Србије постигли су Душан Мандић и Никола Лукић и они су најзаслужнији за другу победу на Светском првенству.

"Делфини" ће у трећем колу играти против Казахстана, најслабије репрезентације у групи. Тај меч на програму је у суботу од 18 сати.

Четврта четвртина: Србија - Аустралија 6:5

32' - Крај утакмице!

32' - Одбранила се наша селекција. Потом сјајну акцију Србија није претворила у гол и практично овере победу.

31' - Аустралија не показује велику жељу у нападу. Дуго нису озбиљније запретили Добожанову. Потом су "делфини" направили фаул у нападу, а ривал ту прилику користи да затражи минут одмора.

29' - Ево га коначно. Никола Лукић је подесио нишанске справе и успео је играч Радничког из Крагујевца поново да врати предност Србији.

28' - Невероватно. Овакви промашају нису својствени нашој селекцији. Страхиња Рашовић је сам био са голманом ривала, но Пауер је сјајно интервенисао. У наредном нападу ни Мандић није успео да доведе Србију до вођства.

26' - Испливао је добро Страхиња Рашовић, али му данас не иде. Његов ударац је зауставио Портер. "Делфини" су поново дошли до бројчане предности, а ударац Драшовића је зауставила пречка.

25' - Аустралија није искористила први напад у последњем периоду на овој утакмици. Опет је Србија одиграла веома лоше играча више, па се мучење наставља.

Трећа четвртина: Србија - Аустралија 5:5

24' - Завршен је и трећи период. Занимљиво сваки је окончан нерешеним резултатом.

23' - Аустралија користи играча више и по други пут води. Блејк Едвардс је био прецизан и Србија је сада у проблему, пошто се ближи крај треће четвртине. Ово је било потребно. Радомир Драшовић је добро изградио позицију и погоди за ново изједанчење - 5:5.

23' - Опет окрив гола спашава Аустралију. На другој страни Радуловић је зарадио искључење, но добро је да су "делфини" успели да се одбране.

22' - Пречку је погодио Виктор Рашовић, а онда се ривал Србије одбранио у наставку акције и спречио ново вођство наше селекције.

22' - Мандић је искључен, но селектор Аустралије је затражио тајм-аут пре напада његових играбраника. Штета, Србија се добро бранила. Ипак, Нејтан Пауер је успео да постигне други гол на утакмици - 4:4.

20' - Коначно се користи играч више. Стрпљив напад и гол Николе Лукића. "Делфини" сада имају реализацију играча више 2/6.

19' - Први пут је Србија брже допливала и изборила се за уводни напад. Но, реализација је и даље проблем. Иначе, Дејан Савић је направио промену на голу, па сада за нашу репрезентацију брани Лазар Добожанов.

Друга четвртина: Србија - Аустралија 3:3

16' - Још један ударац из даљине Рашовића и гола опет није било. Напад није реализовао ни противник "делфина". Не иде игач више никако. Србија је пропустила прилику да на одмор оде са предношћу.

15' - Градили су позицију и изградили је Аустралијанци. Изборили су се за играча више и преко Џорџа Форда стигли до 3:3.

15' - Расположен је капитен Србије, али напад брине. Ипак, ево прекида серије без гола. Мандић је сада успео да савлада голмана ривала. Лобовао је Портера и вратио предност на страну олимпијских шампиона. Ствари су се вратиле на своје место.

14' - Пречка, па Митровић осејетили су Аустралију да поново дође до предности. Одлично се за позицију изборио Ђорђе Лазић и изнудио још један петерац, али овога пута Мандић није успео да савлада Портера.

12' - И даље се мучи Србија када има игача више. Непрецизан је био и Гаврил Суботић. Ривал се сада изборио за бројчану предност у базену, но "делфини" су одиграли сјајну одбрану и изблокирали покушај ривала.

11' - Ево изједначења. Душан Мандић је погодио из петерца. Ово му је био пети гол на првенству, други који је постигао са пет метара - 2:2.

10' - На другој страни поново "делфини" не користе играча више. Портер је зауставио ударац са стативе Немање Вица. Срећа је погледала нашу репрезентацију. Ривал је изборио два играча више, али је пречка спасила Србију.

9' - Први посед у другој четвртини има Аустралија и сјајно су почели овај део меча: Нејтан Пауер је донео преокрет својој селекцији. Подигао се и изненадио Митровића.

Прва четвртина: Србија - Аустралија 1:1

8' - Нова лагана одбрана за капитена Митровића. Прва четвртина је окончана, а Србија је пропустила неколико добрих прилика да се одлепи већ у првом периоду.

7' - Још једна добра прилика иде у неповрат. Сјајна контра Рашовића, но егзекуција је била лоша, покушај лоба је завршио преко гола.

6' - Невероватно шта Србије није искористила. Два игача више имали су наши репрезентативци, али је Портер два пута сјајно реаговао и спречио "делфине" да врате предност на своју страну.

5' - Штета за овај покушај Страхиње Рашовића. Статива је спречила да буде 2:0, али Едвардс је на другој страни успео да искористи брз напад ривала и донесе изједначење Аустралији.

4' - Ево га напокон. Јакшић се изборио за позицију на десној страни и ударцем у даљи угао погодио за вођство Србије - 1:0. Ово је његово чак четврто Светско првенство.

3' - И даље нема погодака на овом сусрету. Немања Вицо је примио лопту на центарској позицији, но његов покушај шраубе није био претња противнику.

2' - Радуловић је опробао ударац из даљине, но голман Аустралија је био одличан и успео је да сачува мрежу. У наредном нападу противник "делфина" је први пут имао играча више, но Србија се опет одбранила. Ни наша селекција није искористила предност играча више у базену. Лопта је приликом покушаја шута испала Николи Јакшићу.

1' - Прва до лопте је стигла Аустралија и она ће имати уводи напад на мечу. Митровић је одбрани први покушај ривала који није успео да дође до предности ни у наставку акције.

Уочи меча:

"Делфини" су одлично почели такмичење, пошто су у првој рунди савладали Сједињене Америчке Државе и тако начинили велики корак ка четвртфиналу.

Нема сумње да су изабраници Дејана Савића и на овом сусрету фаворити и све осим победе било би изнанђење.

Србија и Аустралија су последњи меч одиграли у групној фази Олимпијских игара, када је наша селекција славила са 14:8.

Иначе, данашњи ривал "делфина" је био успешан на старту Светског првенства пошто се са 10:4 савладао Казахстан.

БОНУС ВИДЕО: Српски "делфини" се насмејани спремају за светско првенство

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17