ГРК ПОТОПИО БРЕШУ: Нови Београд је у финалу!

03. 06. 2022. у 20:10 >> 20:11

Ватерполисти Новог Београда пласирали су се данас у финале Лиге шампиона, пошто су у драматичном полуфиналном мечу у Београду, после велике борбе савладали Брешу са 14:13 (3:4, 4:3, 2:3, 5:3).

Нови Београд ће у дуелу за титулу првака Европе играти са бољим из дуела између Про Река и Ференцвароша.

Невероватна драма виђена је у последњем минуту меча, а јунак тријумфа био је Ангелос Влахопулос који само пет секунди пре краја постигао одлучујучи гол.

Бреша је водила скоро целу утакмицу. Италијански тим диктирао је темпо, контролисао резултат и у три наврата имао два гола предности.

Отежавајућа околност за Нововобеограђане у тој борби било је искуључење веома расположеног Радомира Драшовића због црвеног картона, а ротација је у тој трећој четвртини додатно била скраћена и због три личне грешке Ђорђа Вучинића.

Међутим, у тим тренуцима све у своје руке преузели су Душан Мандић и грчки репрезентативац Влахопулос, а први пут Нови Београд повео је управо голом Влахопулоса три и по минута пре краја.

Играло се у самом финишу гол за гол. Бреша је на невероватан начин поготком свог голмана, који је смело кренуо у напад, стигла до изједначења на 22 секунде пре краја. И, када су сви мислили да ће петерци одлучити победника, Влахопулос је погодио мрежу за велико славље на базену “11. април”.

Ангелос Влахопулос, који је прошле сезоне бранио боје Бреше, био је најефикаснији играч са пет погодака, док се Душан Мандић три пута уписао у листу стрелаца.

БОНУС ВИДЕО: Филип Филиповић један од најтрофејнијих српских спортиста