СРПСКИ "ДРИМ ТИМ" МЕЉЕ: Ватерполисти Новог Београда у полуфиналу Лиге шампиона

02. 06. 2022. у 20:44

Фантастичном игром и убедљивом победом ватерполисти Новог Београда елиминисали су шампиона Француске, екипу Марсеља и апсолутно заслужено се пласирали међу четири најбоље екипе Европе, први пут од оснивања клуба. Новобеограђани су славили са 16:10 (5:4, 4:2, 3:1, 4:3) у мечу у коме су у потпуности контролисали дешавања у базену и водили од првог до последњег мин

СРПСКИ ДРИМ ТИМ МЕЉЕ: Ватерполисти Новог Београда у полуфиналу Лиге шампиона

Тренер Новог Београда Игор Милановић помало изненађујуће је на старту поверење указао младом голману Жоау Педру Фернандешу, а сјајни Бразилац му је узвратио феноменалним одбранама, зауставио је чак 16 шутева, чиме је давао додатну сигурност веома чврстој одбрани српског тима.

Такође, Марсељ није имао решења за прошлогидшњег МВП-ија Фајнал-ејта и капитена Новог Београда, Душана Мандића, који је решетао мрежу из свих позиција. По коначан исход био је кључан финиш друге и као и трећа деоница. Новобеограђани су на најлепши могу начин отишли на полувреме, голом Василија Мартиновића на самом истеку друге четвртине, а онда је на сцену ступио сјајни Душан Мандић.

Постигао је три атрактивна гола, у његовом стилу из велике удаљености, а Нови Београд је стекао чак шест голова предности и тиме дефинитивно решио питање победника.

Мандић је био најефикаснији актер у домаћем тиму са пет голова, шутирајући без промашај, док је код Марсеја бољи од осталих био наш интернационалац Андрија Плаиновић такође са пет погодака.

Нови Београд ће у полуфиналу завршног турнира Лиге шампиона играти против екипе Бреше која је у четвртфиналу била боља од Хановера, а тај меч на програму је сутра са почетком у 18 сати и 30 минута.

БОНУС ВИДЕО: Филип Филиповић један од најтрофејнијих српских спортиста