СЛАВЉЕ СРПКИЊА У ТУРСКОЈ: Рукометашице корак ближе Европском првенству

20. 04. 2022. у 19:44

Рукометашице Србије славиле су у Турској против истоимене репрезентације, резултатом 36:30 (17:16), у оквиру 5. кола квалификација за Европско првенство 2022.

Изабранице Уроша Брегара су овом победом освојиле нова два бода и заузеле друго место у својој квалификационој групи, одмах иза Шведске.

Одличан почетак другог полувремена донео је Србији вођство од седам голова разлике у 41. минуту, што је одлучило даљи ток утакмице и одвело нашу националну селекцију до тријумфа. Напад победничке екипе предводила је Сања Радосављевић, која се  десет пута уписала у стрелце.

Селектор наше репрезентације истакао је задовољство због тријумфа, али је нагласио да против Исланда, у наредном мечу, одбрана екипе мора бити на вишем нивоу.

- Очекивали смо тешку утакмицу јер Турска код куће игра веома добро и срчано и прво полувреме је било на високом нивоу. Нашом одбраном током првог дела игре нисам задовољан. На последњој утакмици квалификација против Исланда морамо да подигнемо ниво одбране. Морам да истакнем да ова два бода много значе, морамо да будемо јачи, агресивнији и да унесемо више жеље у утакмицу против Исланда, рекао је Брегар за сајт Рукометног савеза Србије.