ДОМИНАЦИЈА ЛЕКЛЕРА У МЕЛБУРНУ! Узбудљива ВН Аустралије: Ферштапен и Саинц одустали, први подијум за Расела

10. 04. 2022. у 09:39

ВОЗАЧ Ферарија Шарл Леклер славио је у трећој трци сезоне Формуле 1, Великој награди Аустралије на стази Алберт парк у Мелбурну.

Био је ово убедљив тријумф монегашког возача, други у сезони пошто је победио и у првој трци за ВН Бахреина. Наставио је Леклер тако традицију да сваки пут кад освоји пол-позицију тријумфује и на трци. Пре ове сезоне славио је два пута 2019. године - у Монци и на Спа-Франкоршампу.

Поред 25 поена за прво место припао му је и додатни поен за најбржи круг, трећи пут у три овосезонске трке.

Друго место припало је Серхију Перезу из Ред була, а као трећи је кроз циљ прошао Мерцедесов Џорџ Расел, коме је ово први подујум у каријери. Седмоструки шампион света и Раселов тимски колега луис Хамилтон био је четврти, док актуелни првак света Макс Ферштапен и други Фераријев возач Карлос Саинц нису успели да заврше трку.

Леклер после три трке има велику предност над конкуренцијом. Сакупио је 71 поен, а другопласираном Раселу бежи чак 34 бода, што је разлика коју ниједан возач није имао током читаве прошле сезоне. Трећи је Саинц са 33 бода, а четврти Перез са 30. ПЕти Хамилтон скупио је 28 бодова, а шампион Ферштапен за сада 25 које му је донео тријумф у Саудијској Арабији.

Следећа трка вози се за две недеље у Имоли за Велику награду Емилије Ромање.

БОНУС ВИДЕО - Банатски дерби као на Острву: Пуне трибине у "бетон лиги"

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44