ВЕСЕЛО НА НОВОМ БЕОГРАДУ! Милановић: Хвала Богу на прилици; Пијетловић: Ово је историја
ПРЕСРЕЋАН сам што ми је Бог дао прилику да будем део ове екипе. Желим да се захвалим управи која нам је обезбедила сјајне услове, рекао је тренер ватерполиста Новог Београда Игор Милановић после освајања регионалне лиге, првог трофеја у клупској историји.
FOTO: N. Paraušić
Новобеограђани су у финалу славили 14:11 против Јадрана из Сплита.
- Директор клуба Ђорђе Пејчић и спортски директор Слободан Соро били су сваки дан са нама. Хвала и мојим помоћницима Аци Бакићу и Ђорђу Филиповићу, који су ми много помогли, а на крају, као десерт, захваљујем својим играчима. Ово није било лако освојити. Не желим да причам о повредама и проблемима које смо имали. Од срца честитам момцима који су све ово изнели - констатовао је Милановић.
Најбољи играч (МВП) турнира Душко Пијетловић рекао је да је чињеница да је екипа квалитетнија од Јадрана, али да свако финале носи одређену тежину и одговорност.
- Најбитније је да смо ми другу утакмицу заредом одбрану одиграли како треба, што нам даје неку сигурност за будућност, јер нам тек следе озбиљни дуели у Лиги шампиона и у плеј-офу Суперлиге Србије. У домаћем првенству ће сигурно бити велика тензија, играће се на три добијене утакмице и биће много већи напор - истакао је Пијетловић.
Капитен Душан Мандић рекао је да је први трофеј од оснивања клуба дело и претходних тренера Владимира Вујасиновића и Дејана Јововића, као и садашњег Игора Милановића.
- Ово нам је требало, имали смо кикс у Купу, тако да смо се сад афирмисали како треба. Прославићемо овај историјски успех како доликује - поручио је Мандић.
Препоручујемо
НОВИ БЕОГРАД ЈЕ ВАТЕРПОЛО ГОСПОДАР: Српски дрим-тим освојио први трофеј
03. 04. 2022. у 22:00
"А ШТА ЋЕМО СА ЗАСТАВОМ НАТО"? Кошаркаш Звезде бесан због увреда у Каунасу
03. 04. 2022. у 21:16
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)