МЛАДА НАДА ИСПУНИЛА ОЧЕКИВАЊА: Ангелина Топић девета на Светском првенству у атлетици

Танјуг

19. 03. 2022. у 13:35

МЛАДА српска ателтичарка Ангелина Топић завршила је на деветом месту у дициплини скок увис на Светском дворанском првенству у Београду.

Топић, која има само 16 година, из другог покушаја прескочила је висину 1,88 метара, била је несупешна на висини 1,92, па је остварени резулатат био довољан за девету позциију у финалу.

Златну медаљу освојила је Украјинка Јарослава Махучик, која је прескочила 2.02 метара, сребро је узела Еленор Патерсон из Аустралије (2,00 м), док је бронзу освојила Надежда Дубовитскаја из Казахстана резултазтом 1,98.

Ангелина Топић/ФОТО: М. Вукадиновић

Без медаље је остала Црногорка Марија Вуковић која је заузела четврту позицију са скоком 1,95. Летвциу је рушила сва три пута на висини 1,98.

Пре Ангелине Топић од српских атлетичара су наступили Ања Лукић и Алекса Кијановић који нису успели да изборе пласман у полуфинале Светског дворанског првенства у Београду у својим дициплинама.

Лукић је трчала четвртој квалифиакционој групи у трци на 60 метара препоне и заузела 4. место временом од 8,25, што није било довољно за полуфинале.

У квалификацијама мушкараца на 60 метара, Кијановић је у првој групи заузео пето место са временом 6,80 секунди.

БОНУС ВИДЕО: Пикси саопштава списак репрезентативаца зе предстојеће пријатељске утакмице