ВЕЛИКА ПОБЕДА ВАТЕРПОЛИСТА ПАРТИЗАНА: Црно-бели "потопили" Раднички у Крагујевцу

04. 03. 2022. у 20:41

Ватерполисти Радничког поражени су на старту трећег турнира Регионалне лиге, чији су домаћини од петка до недеље у Крагујевцу, од београдског Партизана, резултатом 12:10.

ВЕЛИКА ПОБЕДА ВАТЕРПОЛИСТА ПАРТИЗАНА: Црно-бели потопили Раднички у Крагујевцу

Домаћин је одлично отворио утакмицу и повео са 2:0. Врлић је већ у првом нападу погодио лепом шраубом, а потом је изборио играча више из ког је Лукић дуплирао предност. Међутим, црно-бели су се брзо опоравили од почетног шока и вратили у игру, па су већ до првог предаха дошли до нерешеног резултата – 3:3.

Наставио је Партизан у високом ритму у другој четвртини и захваљујући три гола из петераца и два талентованог Николе Којића у потпуности окренуо резултат пред полувреме – 9:5.

Успели су Београђани да задрже плус четири и до последње деонице (10:6), али је Раднички почетком периода преполовио заостатак преко Круга и Станојевића (10:8). Међутим, тада је на сцену поново ступио млади Којић и са два поготка средином четвртине практично и решио питање победника (12:8).

Крагујевчани су минут и 44 секунде пре краја меча поново дошли на минус два (12:10), али су потом промашили са играчем више и тада је све било готово.

Партизан је до победе предводио Којић са четири гола, а пратио га је Бовен са три. На другој страни Лукић је такође постигао четири поготка, а донекле су га пратили центри Врлић и Тохољ са по два.

Крагујевчани у суботу од 20.40 часова играју дерби турнира са дубровачким Југом, а на програму су и дуели Шабац – Приморац (17.00) и Партизан – Соларис (18.50).

Раднички – Партизан 10:12 (3:3, 2:6, 1:1, 4:2)

КРАГУЈЕВАЦ – Затворени базен СПД „Раднички. Судије: Андреј Франуловић (Ријека) Марко Матијевић (Загреб).

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић 1, Јанковић, Ћук, Круг 1, Укропина, Пљеванчић, Тохољ 2, Миличић, Лукић 4, Врлић 2, Тодоровски, Радуловић. Тренер: Урош Стевановић.

ПАРТИЗАН: Ристичевић, Гак, Којић 4, Вићковић 1, Радуловић 1, Велкић, Бовен 3, Нешић 2, Вицо, Андрин, Милош 1, Митровић, Булајић, Вавић. Тренер: Королија.

БОНУС ВИДЕО: СПОРТИСТА 2021. ГОДИНЕ: Филип Филиповић је један од најтрофејнијих српских олимпијаца