ВЕЛИКА ПОБЕДА ВАТЕРПОЛИСТА ПАРТИЗАНА: Црно-бели "потопили" Раднички у Крагујевцу
Ватерполисти Радничког поражени су на старту трећег турнира Регионалне лиге, чији су домаћини од петка до недеље у Крагујевцу, од београдског Партизана, резултатом 12:10.
ФОТО: ВК Раднички Крагујевац
Домаћин је одлично отворио утакмицу и повео са 2:0. Врлић је већ у првом нападу погодио лепом шраубом, а потом је изборио играча више из ког је Лукић дуплирао предност. Међутим, црно-бели су се брзо опоравили од почетног шока и вратили у игру, па су већ до првог предаха дошли до нерешеног резултата – 3:3.
ФОТО: ВК Раднички Крагујевац
Наставио је Партизан у високом ритму у другој четвртини и захваљујући три гола из петераца и два талентованог Николе Којића у потпуности окренуо резултат пред полувреме – 9:5.
Успели су Београђани да задрже плус четири и до последње деонице (10:6), али је Раднички почетком периода преполовио заостатак преко Круга и Станојевића (10:8). Међутим, тада је на сцену поново ступио млади Којић и са два поготка средином четвртине практично и решио питање победника (12:8).
Крагујевчани су минут и 44 секунде пре краја меча поново дошли на минус два (12:10), али су потом промашили са играчем више и тада је све било готово.
Партизан је до победе предводио Којић са четири гола, а пратио га је Бовен са три. На другој страни Лукић је такође постигао четири поготка, а донекле су га пратили центри Врлић и Тохољ са по два.
ФОТО: ВК Раднички Крагујевац
Крагујевчани у суботу од 20.40 часова играју дерби турнира са дубровачким Југом, а на програму су и дуели Шабац – Приморац (17.00) и Партизан – Соларис (18.50).
Раднички – Партизан 10:12 (3:3, 2:6, 1:1, 4:2)
КРАГУЈЕВАЦ – Затворени базен СПД „Раднички. Судије: Андреј Франуловић (Ријека) Марко Матијевић (Загреб).
РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић 1, Јанковић, Ћук, Круг 1, Укропина, Пљеванчић, Тохољ 2, Миличић, Лукић 4, Врлић 2, Тодоровски, Радуловић. Тренер: Урош Стевановић.
ПАРТИЗАН: Ристичевић, Гак, Којић 4, Вићковић 1, Радуловић 1, Велкић, Бовен 3, Нешић 2, Вицо, Андрин, Милош 1, Митровић, Булајић, Вавић. Тренер: Королија.
БОНУС ВИДЕО: СПОРТИСТА 2021. ГОДИНЕ: Филип Филиповић је један од најтрофејнијих српских олимпијаца
Препоручујемо
ТЕНИСКИ СВЕТ У НЕВЕРИЦИ: Бивша Топ 20 играчица суспендована на четири године
04. 03. 2022. у 19:26
ПАРТИЗАН У ЕВРОЛИГИ? Гробари, спремите се, ово сте дуго чекали!
04. 03. 2022. у 18:45 >> 19:02
КАКВА ВЕСТ ЗА ДОБРО ЈУТРО: Новак Ђоковић игра у Индијан Велсу и Мајамију?
04. 03. 2022. у 08:05
ВРЕДИ ПОКУШАТИ: Тикет са ВЕЛИКОМ квотом и још већим ДОБИТКОМ!
ЗА данас смо вам издвојили три предлога који дају одличну укупну квоту.
17. 12. 2025. у 09:30
СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
17. 12. 2025. у 15:11
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)