РУСКИЊА СЕ ЕМОТИВНО СЛОМИЛА: Мрзим све! Никада више нећу стати на лед

18. 02. 2022. у 08:33

РУСКЕ клизачице дефинитивно су обележиле Зимске олимпијске игре у Пекингу. Камила Валијева била је у центру пажње од самог почетка. Најпре због сјајних наступа, а затим и допинг скандала.

Међутим, слободни програм и борбу за одличје обележила је једна друга Рускиња - Александра Трусова.

Иако је имала скоро савршен програм који је беспрекорно извела, остала је без злата и морала је да се задовољи сребрном медаљом.

То је веома тешко поднела и дуго је одбијала да се појави на свечаној додели медаља.

- Никад више нећу изаћи на лед. Никад! Мрзим ово! Немогуће! Не може то на овакав начин. Нећу ићи на доделу медаља. Свако има злато осим мене! Мрзим све - причала је Трусова кроз сузе. Завршила је такмичење на другом месту, са четири бода мање у односу на нову олимпијску шампионку Ану Шчербакову.

Ипак, она се на крају смирила и изашла на подијум где јој је уручена медаља. Златну медаљу је освојила Ана Шчербакова са укупним скором од 255.95 поена, док је Александра Трусова, такође Рускиња, завршила такмичење на другом месту са 251.73 поена. Треће место освојила је Каори Сакамото из Јапана са 233.23 поена, док је Валијева остала на 224.09.

Бонус видео: Највећи олимпијски скандал - Пендреком пребијена клизачица да би друга победила