"ВУКОВИ" БЕЗ МИЛОСТИ: Нови Београд победио, Раднички изгубио у Лиги шампиона

С. К.

09. 02. 2022. у 21:35

НОВИ Београд је оправдао улогу фаворита, док је Раднички испао из трке за завршни турнир Лиге шампиона од 2. до 4. јуна у српској престоници.

ВУКОВИ БЕЗ МИЛОСТИ: Нови Београд победио, Раднички изгубио у Лиги шампиона

Душан Мандић Фото М. Вукадиновић

Изабраници Дејана Јововића су у деветом колу групе А очекивано лако савладали аутсајдера, Динамо Тбилиси са 19:7 (5:1, 2:2, 6:2, 6:2), док је Шумадинце у њиховом базену торпедовала Барселонета са 9:3 (7:0, 1:0, 1:2, 0:1). У десетом колу Мандић и другови иду у госте Бреши, док Крагујевчани путују у Тбилиси на мегдан Динаму.

"Вукови" су кренули силовито, повели са 5:0, а онда се, по обичају, у другој четвртини опустили. Ипак, у другом полувремену су се разгоропадили у нападу и Грузине послали кући са 19 голова у мрежи. Стрелци за Новобеограђане: Страхиња Рашовић 4, Мандић 3, Перковић 3, Шушиашвили 2, Вучинић 2, Гогов 2, Душко Пијетловић 1, Драшовић 1 и Виктор Рашовић 1.

Раднички је у меч са шпанским прваком ушао без Марка Радуловића, али са надом да може да направе још једно изненађење. Нажалост, играчи Барселонете су одиграли фуриозно прву четвртину, скоро перфектно, мрежу је сјајно чувао Агуире (11 одбрана) и стекли недостижну предност од 7:0. Наш шампион био је тотално немоћан и деконцентрисан у нападу, тако да је Укропина тек у 20. минуту прву пут нашао пут до мреже Барселонете. Осим Укропине, мрежу ривала затресли су још Круг и Лукић.

Срећом, по домаћина, Каталонци су у другом полувремену смањили гас, нису форсирали, тако да је домаћин избегао резултатски дебакл.

ГРУПА А

ДЕВЕТО коло Групе А: Олимпијакос – Бреша 5:8, Раднички – Барселонета 3:9, Нови Београд – Динамо Тбилиси , Јадран СТ – Ференцварош 9:7.

ТАБЕЛА: Бреша 23, Нови Београд 17, Олимпијакос 16, Ференцварош 16, Барселонета 14, Јадран СТ 9, Раднички 7, Динамо 0 бодова.

БОНУС ВИДЕО: СПОРТИСТА 2021. ГОДИНЕ: Филип Филиповић је један од најтрофејнијих српских олимпијаца