КОБАЈАШИ ПОТВРДИО КЛАСУ: Јапанац после Четири скаконице тријумфовао и на Олимпијским играма
ЈАПАНСКИ скијашки скакач Рјоју Кобајаши наставио је доминацију ове сезоне па је након брилијантног тријумфа на турнеји "Четири скакаонице" освојио и златну олоимпијску медаљу на малој скаконици у Пекингу.
Foto AP
Он је тријумфовао скоковима од 145,4 и 129,6 метара и укупно 275 бодова.
Сребро је освојио Аустријанац Мануел Фетнер (134,5 и 136,3 метара - 270,8 бодова), а бронзу Пољак Давид Кубацки (133,1 и 132, 8 метара - 265,9 бодова).
Словенац Петер Превц, који је био други после прве серије, подбацио је у другој и са тек осмим скоком на крају завршио на незахвалној четвртој позицији. Још гори скок у другој серији имао је троструки олимпијски шампион Камил Штох. Иако трећи после прве серије, у другој је потпуно подбацио и са тек 13. скоком на крај узаврио као шести.
Сутра је на програму ЗОИ такмичење у микс тимовима, 12. фебруара мушкарци скачу на великој скаконици, а дан касније на програму је мушко тимско такмичење.
БОНУС ВИДЕО:
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)