ЗБОГ ЂОКОВИЋА СЕ УВОДЕ НОВА ПРАВИЛА: Формула 1 одлучила да направи промене
НОВАК Ђоковић није добио прилику да игра на Аустралијан опену, пошто је депортован због тога што није вакцинисан. Чини се да ће то да се одрази и на друге спортове.
Фото: EPA-EFE/FELIPE TRUEBA
Светска аутомобилска федерација (ФИА) одлучила је да донесе одлуку о обавезној вакцинацији за све такмичаре. То значи да ће сви возачи Формуле 1 морати да буду вакцинисани против вируса корона.
Ово значи да неће важити никакво медицинско изузеће, нити било шта друго. Ова одлука је помало изненађујућа ако се зна да је Формула спорт у коме током трке нема контакта, једино када се она заврши.
Формула 1/Tanjug/AP
Засада није познато да ли су сви возачи Формуле 1 вакцинисани, али је било позитивних случајева међу њима током претходне сезоне, па је одлучено да се ризик смањи на минимум.
Нова сезона најбржег циркуса на свету стартује 20. марта у Бахреину, потом се недељу дана касније вози у Саудијској Арабији, а занимљиво је да потом 10. априла "циркус" долази баш у Мелбурн.
БОНУС ВИДЕО: Долазак Новака Ђоковића у зграду општине Будва
(Мондо)
Препоручујемо
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)